پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸
در خطبه های نماز جمعه ایرانشهر مطرح شد؛
خطر خوش بینی کاذب درباره دستاورد‌های احتمالی مذاکرات وین / قدر، شب معامله با خدا است
 
امام جمعه ایرانشهر گفت: یکی از آسیب‌های اصلی در مسیر رفع تحریم ها، تحریف در بیان حقایق مذاکرات وین است و ایجاد خوش بینی کاذب درباره دستاورد‌های احتمالی وین نه تنها مردم را مأیوس می کند، بلکه تیم مذاکره کننده را در موضع ضعف قرار خواهد داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره، حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی فاطمه الزهرا بیان کرد: خودم و شما برادران و خواهران ایمانی را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم، در واقع تقوا بهترین توشه ای است که انسان های مومن خودشان را مسلح به سلاح آن قرار می دهند.

وی افزود: یازدهم اردیبهشت مصادف با روز جهانی کارگر است و قبل از آن که دنیای غرب به فکر حقوق قشر کارگری باشد اسلام در مورد اهمیت آنان مطالب فراوانی ذکر کرده است.

امام جمعه ایرانشهر تصریح کرد: در حقیقت خداوند متعال از کسانی که در عرصه کار تلاش می کنند به عنوان مجاهد تعبیر می کند و در واقع تنبلی، بیکاری، بی حالی سربار جامعه بودن ممنوع است.

وی اضافه کرد: در سالی که به نام تولید، جهش تولید، پشتیبانی و موانع زدایی نامگذاری شده است باید به فرهنگ کار توجه ویژه شود و کار را نباید فقط پشت میزها جست و جو کرد.

این خطیب جمعه خاطرنشان نشان کرد: در راستای حمایت کارگران هم باید مسئله مصرف تولید داخلی مورد توجه قرار بگیرد و اگر بنا بر این باشد که مصرف درونی ما از بیرون باشد به نوعی این موضوع بی توجهی به کار و کارگر ایرانی است.

وی عنوان کرد: یک فرصت بی بدیل در طول سال شب های قدر بوده که در واقع این شب ها معامله با خداوند سبحان است‌ و هر کاری انسان انجام می‌دهد باید خالصانه برای رضای خدا باشد.

بزمانی خاطرنشان کرد: دوازدهم اردیبهشت مصادف با شهادت شهید مطهری بوده که نام و یاد این عالم برجسته را که در عرصه تعلیم و تربیت گام بر داشته گرامی می داریم.

وی گفت: در ماه مبارک رمضان که مصادف با شب های شهادت امیر مؤمنین(ع) است باید علاوه بر بزرگداشت این ایام تلاش کنیم از زندگی و سیره این امام بزرگوار به عنوان یک الگو در جهت توسعه اسلام و گسترش آن بهره کافی را برد.

امام جمعه ایرانشهر اذعان کرد: در ایام اخیر شاهد نشست هایی در وین هستیم که این مذاکرات در ایام نزدیک به انتخابات پیش رو برگزار می شود که یکی از اهداف این گونه نشست ها را می‌توان احیا برجام و رفع تحریم ها ذکر کرد و در حقیقت این مذاکره ها مهم ترین خطرات محسوب می شود که نشان دهنده یک نوع نگاه خوش بینانه کاذب در جامعه است.

وی گفت: ملت ایران باید بدانند شرطی کردن مذاکرات به نفع کشور نبوده و باید مسئولین نیز توجه کنند و طبق گفته و فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای لغو کلیه تحریم ها گام بردارند.

امام جمعه ایرانشهر با اشاره به نشر فایل صوتی محرمانه وزیر امور خارجه در شبکه های معاند و ضد نظام جمهوری اسلامی، بیان کرد: در انتشار این فایل رژیم صهیونیستی و انگلیس دست داشتند، این سوال پیش می آید که انجام این کار چه معنا و مفهومی داشته و این مسئله نشان می دهد که در بدنه دولت افرادی نفوذ دارند و نباید از این افراد غافل بود.

وی عنوان کرد: راس حاکمیت اسلامی ولایت فقیه بوده و میدان و دیپلماسی باید گوش به فرمان ولی امر مسلمین باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۰۶۰


ارسال