يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷
مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان:
اولین محموله دامی از بازارچه دریایی پسابندر وارد کشور می شود/ کاهش 40 هزار تومانی قیمت گوشت قرمز
 
مبین علی میر گفت: اولین محموله گاو و گوساله از طریق بازارچه دریایی پسابندر وارد سیستان و بلوچستان می شود.
مبین علی میر، مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: اولین محموله گاو و گوساله از طریق بازارچه دریایی پسابندر وارد سیستان و بلوچستان می شود.

وی ادامه داد: طبق توافق انجام شده گوشت تولید شده از این طریق قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز 30 تا 40 هزار تومان ارزان تر در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده ورود این محموله سبب کاهش شدید قیمت گوشت در بازار کشور می شود.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: با ورود محموله های دامی از طریق بازارچه دریایی پسابندر به کشور، سیستان و بلوچستان تبدیل به قطب گوشت و دام کشور می شود.

میر گفت: بازارچه پسابندر چندی پیش افتتاح شد و با ورود اولین محوله دامی از طریق آن به کشور این بازارچه به طور رسمی کار خود را آغاز می کند.

وی ادامه داد: پیش از این گاو و گوساله از طریق مرزهای زمینی وارد کشور و استان می شد که قیمت عرضه آن به مصرف کننده کاهش چندانی نداشت، اما با ورود دام از پسابندر و بر اساس توافق انجام شده گوشت ارزان تر از قبل در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به کاهش تدریجی قیمت دلار امکان اینکه کاهش قیمت گوشت بیش از 40 هزار تومان هم باشد وجود دارد.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۱۱۲


ارسال