شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۳
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ایرانشهر مطرح شد؛
لزوم همکاری مسئولین در نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی/مشکلات فرهنگی جامعه ناشی از عدم توجه به کتاب است
 
سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی وظیفه عمومی است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ایرانشهر با حضور علی شعبانی، سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه و ائمه جمعه شهرستان برگزار شد.

در این مراسم علی شعبانی، سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر با اشاره به رشد فضای مجازی و جایگاه، اهمیت و تاثیر کتاب در ساختن اندیشه و نگرش اجتماعی و فرهنگی جامعه که نباید غفلت کنیم، بیان کرد: کتاب ها دارای یک ساختار منسجم بوده و ایده یا موضوعی را به طور کامل توضیح می دهند.

وی افزود: وجود کتابخانه های عمومی یک شاخص ارزشی برای هر شهر بوده و مبین توجه مردم به کتاب و کتابخوانی است.

سرپرست معاون استاندار و فرماندارویژهایرانشهر تصریح کرد: از کتاب و کتابخوانی ساده نگذریم و آن را نباید کوچک بشماریم، باید به گسترش فرهنگ آن در جامعه و خانواده ها اهتمام جدی داشته باشیم.

وی با اشاره به ضرورت تسری فرهنگ کتابخوانی به تمام بخش های جامعه، بر ایجاد یک کتابخانه عمومی در هر روستا تاکید کرد و از بخشداران و دهیاران شهرستان خواست این مساله را عملیاتی کنند.

این مقام مسئول عنوان کرد: راه اندازی کتابخانه عمومی در روستا یکی از مولفه های ارزیابی عملکرد دهیاران در سال 1400 خواهد بود.

شعبانی با توجه به لزوم همکاری همه دستگاه ها در راستای توسعه فرهنگ کتاب، بر اختصاص یک دستگاه اتوبوس از شهرداری و تجهیز آن با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی جهت راه اندازی کتابخانه سیار و ترویج کتابخوانی در بخش های مختلف ایرانشهر تاکید کرد.

وی گفت: زیر بنای کتابخانه های عمومی ایرانشهر باید بر اساس چشم انداز افق 1404 و همچنین بهره گیری از کمک خیرین در حوزه کتاب و کتابخوانی و رشد فرهنگی ایرانشهر مورد توجه قرار بگیرد.

در ادامه جلسه وحید بامری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی ایرانشهر، گزارش عملکرد این نهاد را در سال ۱۳۹۹ ارائه و برنامه های در دست اقدام در سال 1400 را تشریح کرد و گفت: اخذ مجوز و ایجاد پیشخوان کتابخانه در سه نقطه هدف در شهرستان، احداث سالن مطالعه مناسب با استانداردهای لازم ویژه خواهران در محل کتابخانه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) از محل اعتبارات داخلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و نیز از سر گیری پروژه احداث کتابخانه عمومی واقع در بلوار مکران از اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری از مهمترین اقدامات سال جاری است.

وی افزود: با انجام این پروژه ها شاهد افزایش زیر ساخت ها و سرانه فضای کتابخانه های عمومی در ايرانشهر خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۱۳۵


ارسال