پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۲
آخرین وضعیت ترافیکی و جوی در سیستان وبلوچستان؛
طغیان رودخانه کاجو و قطع راه ارتباطی 40 روستا در قصرقند/2 محور مواصلاتی در جنوب استان مسدود شد
 
در پی بارش شدید باران در سیستان وبلوچستان و طغیان رودخانه های محلی، 2 محور مواصلاتی در جنوب استان مسدود شد.
به گزارش عصرهامون، به دنبال بارش سنگین باران و تگرگ درسیستان و بلوچستان و جاری شدن سیل، برخی از محورهای مواصلاتی استان مسدود و به دام های منطقه تلفاتی وارد شد.

این سامانه بارشی که به اذعان کارشناسان هواشناسی تا چهارشنبه در استان فعالیت دارد، مناطق مختلف سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر قرار داده بگوه ای که از یک سو خوشحالی مردم را به دنبال داشت، و از سوی مشكلات و خساراتی در سطح شهرها و روستاها ایجاد كرد.

اگرچه بارش‌های اخیر به‌ ویژه در جنوب استان موجب جاری شدن سیل، انسداد راه‌های ارتباطی و خسارت به برخی از زیرساخت‌ها شده است اما برای مردم منطقه این سیل به دلیل برکات دیگری که دارد خوشحال‌کننده است.

بیان این مطلب بدان جهت است که خشکسالی و بی‌آبی در یک سال اخیر سبب خشکی و بی‌آبی چاه‌ها، سدهای خاکی، چشمه‌ها و بند سارها و در برخی مناطق تلف شدن دام‌ها و ناتوانی مردم در تأمین آب آشامیدنی‌شان شده بود و عرصه را چنان بر روستائیان تنگ کرده بود که برخی از آنان مجبور به کوچ کردن به مکانی دیگر و به حراج گذاشتن دام‌هایشان شده بودند که به لطف خدا بارندگی‌ها شامل حال مردم شد و حالا برای مدت کوتاهی می‌توانند با خیالی آسوده به زندگی روزمره‌شان در روستا بپردازند.

بارندگی شدید ارتباط محورهای مواصلاتی را قطع کرد

جلال الدین قادری، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: بارندگی چند روز اخیر در سیستان و بلوچستان با تخریب بخشی از شبکه ارتباطی جنوب این استان علاوه بر مسدود کردن ۲ محور اصلی ایرانشهر _خیرآباد و‌ ایرانشهر مهرستان تردد هم استانی ها در راههای روستایی کوچینگ و هفت محور ارتباطی با آن در نیکشهر و محور روستایی گرمیت ها‌ را دچار اختلال کرد.

وی افزود: همچنین محورهای باهوکلات در دشتیاری و ۲۳ روستای بالادست رودخانه کاجو و ۱۱ روستای پایین دست در بخش ساربوک نیز براثر بارندگی چند اخیر مسدود شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان ادامه داد: تمامی اکیپ های راهداری این اداره کل همزمان با بروز بارندگی با تجهیزات کامل در محورها مستقر و در حال ارائه خدمات به هم استانی های گرامی و بازگشایی مسیرها هستند.

قادری تاکید کرد: شهروندانی که قصد تردد در جاده های جنوب استان سیستان و بلوچستان را دارند می توانند برای اطلاع از وضعیت راه ها با سامانه ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۱۳۸


ارسال