پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷
نبود برق و عدم آسفالت مهمترین دغدغه میوه فروشان؛
مشکلات میدان میوه و تره بار زابل پس از 28 سال رفع می شود
 
میدان میوه و تره بار شهرستان زابل بیش از ۲۸ سال است که در منطقه سیستان فعال بوده و منبع اصلی تامین میوه های فصلی در شمال سیستان و بلوچستان محسوب می شود.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از اوشیدا؛ میدان میوه تره بار شهرستان زابل یکی از مهمترین مکان های اقتصادی در منطقه سیستان است که روزهانه صدها نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در آن اشتغال دارند.

میدان میوه و تره بار شهرستان زابل بیش از ۲۸ سال است که در منطقه سیستان فعال بوده و منبع اصلی تامین میوه های فصلی در شمال سیستان و بلوچستان محسوب می شود.

این در حالی است که با گذشت بیش از ۲۸ سال از فعالیت آن هنوز از مشکلات عدیده ای همچون عدم آسفالت، عدم وجود برق مستقل و همچنین نداشتن جواز غرفه داران رنج می برد.


نبود برق و عدم آسفالت مهمترین دغدغه میوه فروشان

علیرضا سرگلزایی رئیس میدان میوه و تره بار شهرستان زابل در همین رابطه گفت: به مدت ۲۸ سال است که این میدان افتتاح شده است اما همچنان مشکلات بسیاری را در آن شاهد هستیم.

وی افزود: مشکل اساسی برق در این منطقه یکی بودن برق میدان میوه با ترمینال زابل است که برای تامین آن مسئولان ترمینال پاسخگو نبودند و آن تامین نمی شود.
سرگلزایی بیان کرد: همچنین عدم آسفالت در این مکان باعث شده است تا جواز غرفه داران میدان میوه و تره بار شهرستان زابل صادر نشود.

وی گفت: با اندک طوفانی که در زابل رخ می دهد میزان ریزگردهای بسیاری به سوی میوه های غرفه داران به حرکت در می آید که از نظر بهداشتی نیز می توان به این مسئله خرده گرفت.

رئیس میدان میوه و تره بار شهرستان زابل بیان کرد: در طول ۲۸ سال گذتشه بسیاری از مسئولان قول هایی در این خصوص داده اند اما هیچ وقت عملی در کار نبوده است.

مشکلات میدان میوه و تره بار پس از 28 سال رفع می شود


موسی خمری شهردار شهر زابل در گفت و گو با خبرنگار ما در همین رابطه گفت: با پیگیری سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی برق میدان تره بار این شهرستان با نصب یک کنتور پس از ۲۸ سال متصل گردید.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه مسیر تردد و محوطه خود میدان تره بار سال هاست که فاقد آسفالت است با تامین اعتبار به زودی آسفالت خواهد شد.

خمری بیان کرد: در این میدان تعداد ۴۶ غرفه وجود دارد که همه مغازه داران منطقه سیستان میوه مورد نیاز مردم را از این محل تهیه می کنند.

وی افزود: میدان تره بار زابل با توجه به تامین میوه مردم در فصول مختلف نقش موثری در اقتصاد شمال سیستان و بلوچستان ایجاد کرده است.

شهردار زابل خاطرنشان کرد: همچنین جا به جایی میوه از طریق نیروی انسانی و خودروهای وانت در شهر باعث اشتغالزایی نیز شده است.

وی تصریح کرد: جواز برخی از غرفه داران صادر شده است و پس از تکمیل آسفالت مابقی آنها نیز صادر خواهد شد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۱۴۱


ارسال