پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
كشف ۶۰۰ کيلوگرم موادمخدر در مرز سراوان/برخورد قاطع مرزبانان با هر نوع اقدام غيرقانوني در مناطق مرزي
 
سردار محمد ملاشاهی از برخورد قاطع مرزبانان با هر نوع اقدام غيرقانوني در مناطق مرزی خبر داد و گفت: ۶۰۰ کيلوگرم موادمخدر در مرز سراوان کشف شد.
سردار محمد ملاشاهي، فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در راستاي كنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حريم ايران اسلامي، مرزداران هنگ مرزی سراوان، پس از يک هفته اقدامات اطلاعاتي به سرنخ‌هايي از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچيان موادمخدر براي ورود به خاك كشور در منطقه ارتفاعات سياهاني (انارک) در حوزه گروهان مرزي اسفندك دست يافتند که در این راستا برنامه‌ريزي و تشديد اقدامات کنترلي در دستور کار مرزبانان قرار گرفت.

وی افزود:مسيرهاي احتمالي تردد قاچاقچيان و همچنين زمان برنامه‌ريزي شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق كشور مشخص شد و مرزداران هنگ مرزي سراوان در قالب چند تيم پوششي و عملياتي با اجراي كمين، منطقه مورد نظر را در كنترل خود قرار دادند و توانستند محموله موادمخدر را كشف كنند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچيان که توان رويارويي نداشتند، با مخفي کردن محموله موادمخدر در داخل درختچه‌ها از محل متواري شدند.

وی با اشاره به برخورد قاطع مرزبانان با هر نوع اقدام غيرقانوني در مناطق مرزي به خصوص قاچاق سازمان يافته موادمخدر، افزود: مرزبانان در پاکسازي منطقه موفق شدند، مقدار ۶۰۰ كيلوگرم موادمخدر از نوع ترياك را كشف كنند.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: شناسايي جهت دستگيري متهمان پرونده به صورت ويژه در دستور کار اين فرماندهي قرار دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۱۴۶


ارسال