پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
عبدالحميد فیروزی، معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزي سیستان و بلوچستان گفت: بیش از یک میلیون و ١٣٨ هزار واحد دامی سیستان و بلوچستان در برنامه تکلیفی ستاد صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفت.
به گزارش عصرهامون، عبدالحميد فیروزی، معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان در نشست امروز ستاد صندوق بیمه کشاورزی استان، بیان کرد: بر اساس بند ث ماده  ٣٣ برنامه پنجساله ششم و ابلاغ آن از سوی صندوق بیمه کشور، امسال یک میلیون و ١٣٨ هزارو ٧٧۵ واحد دامی در برنامه تکلیفی بیمه استان قرارگرفت که تاکنون بیش از ۱۳۳هزار راس دام  توسط ۸۵۲۶ دامدار تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

وی با اشاره به دستورالعمل ابلاغی وزارت جهادکشاورزی مبنی بر ارائه هر گونه تسهیلات، خدمات و نهاده به دامداران منوط به ارائه بیمه نامه است، افزود: حق بیمه دام سبک وسنگین شامل گاو گوساله، گوسفند و بز و شتر می‌شود و حق بیمه برای هر راس گاو و گوساله بین ۲۸۵هزار ریال تا ۷۵۶هزار ریال ،هر راس گوسفند و بز بین ۱۹هزار ریال تا ۳۴هزار ریال و بیمه هر نفر شتر بین ۷۳هزار ریال تا ۱۴۶هزار ریال پیش بینی شده که دامداران در هنگام بیمه نمودن دام پرداخت خواهند کرد.

این مقام مسئول اذعان کرد: پرداخت غرامت به بیمه گذاران خسارت دیده در زیربخش دام نسبت به سال زراعی گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

محمد علی نیکبخت، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در ادامه این نشست بیان کرد: توسعه کمی وکیفی بخش کشاورزی بدون بیمه چابک و توانمند امکان پذیر نخواهد بود.

وی افزود: فرصت های بسیار ممتازی برای سرمایه گذاری در بخش های  دام و طیور ،شیلات و آبزیان، تولید محصولات زراعی و باغی وجود دارد که با توسعه فرهنگ صنعت بیمه این سرمایه گذاری ها پایدار، سودمند واقتصادی خواهند شد.

این مقام مسئول ادامه داد: سازمان جهادکشاورزی استان و مجموعه ادارات وابسته سازمان با تمام توان کارشناسی برای تحقق اهداف بیمه در کنار صندوق بیمه کشاورزی خواهند بود.

گفتنی است این نشست صبح امروز ١٣ اردیبهشت در محل سازمان جهادکشاورزی و با حضور رئیس سازمان  و معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی و مدیر شعب بانک کشاورزي و معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزي، نماینده ستاد بحران استانداری، هواشناسی و دامپزشکی حضور داشتند برگزار شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۱۵۰


ارسال