پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۳
با حضور مديران دفاتر تسهيلگري برگزار شد؛
برگزاری جلسه هم انديشي و بررسي مشكلات فرهنگي و هنري حاشيه شهر زاهدان
 
جلسه هم انديشي وبررسي مشكلات فرهنگي وهنري حاشيه شهر شهر زاهدان ،با حضور مدير كل فرهنگ وارشاد اسلامي سیستان و بلوچستان مديران مربوطه ومسئولين دفاترتسهيلگري در سالن جلسات اين اداره كل برگزار شد.
به گزارش عصرهامون؛ حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ واشاد اسلامی سيستان وبلوچستان در این نشست گفت: این اداره کل آمادگی همکاری برای پيگيري در حوزه هاي فرهنگی و هنری در مناطق حاشیه شهرهای این استان را با هدف کمک به توسعه فرهنگ و فعالیت‌های مختلف این بخش دارد.

وی با اشاره به اين كه دغدغه های فرهنگی دفاتر جای تقدیر دارد، اظهار داشت: کار و فعالیت فرهنگی در حاشیه شهرها، زمينه توسعه فرهنگي و در نهایت تحقق عدالت فرهنگي خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: دفاتر تسهیلگری با ارائه طرح و برنامه و ایده‌های خلاقانه برای اجرای برنامه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای تلاش بيشتري داشته باشند.

مسگراني عنوان كرد: دفاتر تسهيلگري به عنوان پل ارتباطي ،بايدکمبود و فقر فرهنگی و اجتماعی را در این مناطق احصا ودر پي جبران آن باشند.

دبيرشوراي فرهنگ عمومي استان افزود: بخشي از خدمات فرهنگي وهنري ،دراين مناطق با كمك وهمكاري كانون هاي فرهنگي وهنري مساجد فراهم مي شود.

وي یادآور شد: مهمترين بخش رسالت ما،به عنوان متولیان فرهنگي براساس اولويت هاي اعلام شده توسط دفاترتسهيلگري انجام خواهد شد.

وي تاکید کرد: در صورت استقبال هريك دفاتر تسهیلگری اين اداره كل آمادگي در اختيار گذاردن سينما سيار را براي نمايش به روز فيلم هاي سينمايي كشور در مناطق حاشيه اي را دارد.

وی گفت: براي ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در حاشيه شهرها ،كتابخانه هاي اين دفاتر تجهيز خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سيستان وبلوچستان افزود: برای اهدای کتاب ،اعزام مربيان آموزشي برگزاری جشنواره و نمایشگاه فرهنگی و هنری با دفاتر آماده همكاري هستيم.

براساس اين گزارش، ٩ دفتر تسهیلگری در زاهدان ، با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی مردم مناطق و احصای مشکلات و کمبودهای آنها ایجاد شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۱۵۸


ارسال