سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۵
طولانی ترین پروژه قرن گذشته 16 ساله شد؛
مردم سیستان و بلوچستان خواستار اتمام جاده مرگ/پروژه آسفالت 17 کیلومتر از جاده زابل به زاهدان آغاز شد
 
در شمال سیستان و بلوچستان به طور متوسط از هر چند خانواده دستکم یک نفر جان خود را در مسیر زابل به زاهدان از دست داده است، شهروندان علت افزایش تصادفات در این مسیر را بی مهری مسئولان می دانند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از اوشیدا؛ جاده زابل به زاهدان یکی از مهمترین پروژه های سیستان و بلوچستان در یک دهه اخیر است که با وجود گذشت 16 سال از کلنگ زنی آن هنوز تکمیل نشده است.

شاید به بزرگراه زابل _ زاهدان بتوان لقب طولانی ترین پروژه قرن گذشته را داد، روند کند احداث این جاده در سال های اخیر باعث شده است تا روند نارضایتی شهروندان از اجرای این پروژه افزایش یابد.

در شمال سیستان و بلوچستان به طور متوسط از هر چند خانواده دستکم یک نفر جان خود را در مسیر زابل به زاهدان از دست داده است، شهروندان علت افزایش تصادفات در این مسیر را بی مهری مسئولان می دانند.

وجود ادارات کل در مرکز سیستان و بلوچستان و همچنین ارائه خدمات پزشکی مطلوب تر نسبت به سایر شهرها در زاهدان باعث شده است تا تردد به این شهر افزایش یابد.

هر چند نیمی از این بزرگراه تکمیل و قابل استفاده است اما کارشناسان مهمترین عامل تصادفات جاده ای در مسیر زابل به زاهدان را عدم دسترسی شهروندان به جاده های استاندارد می دانند.


مسئولان به طولانی تر شدن پروژه زابل به زاهدان خاتمه بدهند

علی گنجعلی یکی از شهروندان ساکن شهرستان زابل در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: هر سال تعداد بسیاری از شهروندان سیستانی در این مسیر جان خود را از دست می دهند.

وی افزود: تصادفات جاده ای در مسیر زابل به زاهدان با کشته شدن سرنشینان خودرو همراه است و امکان ندارد کسی از این حوادث جان سالم به در ببرد.

این شهروند سیستانی خاطرنشان کرد: از مسئولان می خواهیم تا به طولانی تر شدن این پروژه خاتمه دهند و برای جان شهروندان ارزش قائل شوند.

گنجعلی تصریح کرد: این پروژه هر کجای ایران بود اکنون چندین بار افتتاح می شد اما به واسطه محروم بودن سیستان و بلوچستان و عدم توجه مسئولان به این استان هنوز بعد از گذشت ۱۶ سال به اتمام نرسیده است.

 


هر چه زودتر جاده زابل به زاهدان به اتمام برسد

محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند طولانی شدن احداث جاده زابل به زاهدان گفت: مردم سیستان و بلوچستان نباید بیش از این شاهد از دست دادن عزیزان خود در جاده‌های استان خصوصاً جاده مهم و تراتزیتی زابل به زاهدان باشند.

وی گفت: نمایندگان سیستان و بلوچستان در تلاش هستند تا در این دوره از مجلس شورای اسلامی پروژه جاده زابل به زاهدان تکمیل و به بهره برداری برسد.

سرگزی با بیان اینکه ساخت راه‌های منتهی به مرزهای کشور یک اولویت است خاطرنشان کرد: جاده زابل به زاهدان هر چه سریعتر باید به اتمام برسد.

 

آغاز آسفالت ۱۷ کیلومتر از مسیر زابل به زاهدان

علی پودینه رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان زابل در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: اجرای ۱۷ کیلومتر از پروژه آسفالت جاده زابل به زاهدان هم اکنون به همت راه و شهرسازی آغاز شده است.

وی افزود: این پروژه از ۱۰۵ کیلومتری زاهدان آغاز و به سمت زابل به طول ۱۷ کیلومتر خواهد بود که به صورت شبانه روزی در سه شیفت پیمانکار فعالیت خواهد کرد.

پودینه تصریح کرد: اعتبار این پروژه ۱۷ کیلومتری ۱۹۰ میلیارد تومان است که امید است در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد و در دسترس شهروندان قرار گیرد.انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۱۹۷


ارسال