شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ,31 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۵
مدیر کل راهداری راهداری خبر داد؛
خسارت 400 میلیارد ریالی سیلاب به محورهای مواصلاتی نیمه شمالی سیستان و بلوچستان
 
ایوب کرد گفت: بر اساس آخرین برآوردها، بارندگی های سیل آسای چند روز اخیر خسارت 400 میلیارد ریالی به بدنه جاده ها و ابنیه فنی راه های نیمه شمالی استان وارد کرد.
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس آخرین برآوردها، بارندگی های سیل آسای چند روز اخیر خسارت 400 میلیارد ریالی به بدنه جاده ها و ابنیه فنی راه های نیمه شمالی استان وارد کرد.

وی ادامه داد: تخریب شانه راه‌های اصلی و فرعی، آب بردگی محورها، آسیب به رویه آسفالت، تخریب پل‌ها و سازه های کمکی از جمله مهمترین خسارات وارده به شبکه راه های ارتباطی نیمه شمالی استان در این مدت بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: محورهای آسیب دیده سیلاب اخیر شامل مهرستان- ایرانشهر، زاهدان- نهبندان، زاهدان- دومک، پسکوه- سوران، میل نادر- سفید آبه و راه های حوزه شهرستان های میرجاوه و تفتان بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: 50 نیروی راهداری این اداره کل به همراه 25 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین همزمان با بروز سیلاب در طول محورهای مواصلاتی نیمه استان مشغول به فعاليت بوده اند.

وی گشت زنی مداوم در کلیه محورهای حوزه استحفاظی برای رفع مشکلات احتمالی ناشی از بارندگی، استقرار اکیپ ها با تجهیزات کامل در فواصل مشخص در جاده برای بازگشایی محورها در صورت مسدود شدن و امدادرسانی به موقع به مسافران را از جمله برخی ویژگی های نیروهای راهداری عنوان کرد و افزود: رانندگان در شرایط بحرانی و ناپایدار جوی از سفرهای غیرضروری پرهیز و قبل از انجام سفر از طریق سامانه تلفنی، اینترنتی و پیامکی 141 از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۲۰۱


ارسال