شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ,31 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۲
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
کاهش ۱۴.۲ درصدی حوادث ناشی از کار منجر به فوت در سیستان و بلوچستان
 
مهرداد جهاندیده گفت: در سال ۹۹ میزان حوادث ناشی از کار منجر به فوت در سیستان و بلوچستان به نسبت سال ۹۸، ۱۴.۲ درصد کاهش یافت.
مهرداد جهاندیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با مجموع اقدام های این اداره کل در حوزه بازرسی کار و آموزش مسئولان ایمنی و کارفرمایان و همکاری دستگاه های وظیفه مدار و مراجع قضایی علاوه بر کاهش ۱۴.۲ درصدی حواد ناشی از کار منجر به فوت، در حوزه حوادث ناشي از كار نیز با اقدام های بخشی و فرا بخشی صورت گرفته، در سال گذشته به نسبت سال قبل تر با كاهش ۳۷ درصدی حوادث در استان روبرو  بوده ایم.

وی افزود: با هدف كاهش حوادث ناشي از كار بالغ بر ۱۶ هزار نفر ساعت دوره هاي آموزشي عمومي و تخصصي مرتبط با ايمني و بهداشت كار وي‍ژه كارگران و كارفرمايان در سال گذشته برگزار شد که نسبت به سال ۹۸ در این حوزه هم ۷۹ درصد رشد حاصل شده است.

این مقام مسئول گفت: در حوزه بازرسي كار و بمنظور نظارت بر حسن اجراي قانون كار از طريق بازرسي ها، سال گذشته حدود هفت هزار و هشتصد فقره بازرسي از سطح واحد ها و كارگاه هاي استان توسط بازرسان كار این اداره کل انجام شد.

وی با تاکید بر اینکه صیانت از اشتغال موجود در کنار ایجاد مشاغل جدید در اولویت های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجوعه دستگاه های وظیفه مدار استان در سال "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" قرار دارد، اظهار کرد: در این حوزه نیز سال گذشته، ۳۰ بنگاه اقتصادی با حدود سه هزار و هشتصد نفر نيروي كار با استفاده از ظرفيت هاي درون استاني از جمله كارگروه اشتغال، ستاد تسهيل و رفع موانع توليد و كميسيون كارگري شوراي تامين مورد حمايت قرار گرفتند.

جهاندیده با بیان اینکه ۲۳۶ تشكل كارگري و كارفرمايي شامل ۲۰۰ تشكل كارگري و ۳۶ تشكل كارفرمايي در سیستان و بلوچستان هستند كه همواره نقش مهم و بسزايی در پيگيری مطالبات حوزه كار و توليد و هم پيشبرد موضوعات و مباحث قانونی در كنار مجموعه دولت دارند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۲۰۲


ارسال