سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۵
یک کارشناس مذهبی:
شب هی قدر بهترین فرصت برای پاکسازی نفس و تقویت فضیلت های اخلاقی است
 
حجت الاسلام کوهکن گفت: شب های قدر بهترین فرصت برای پاکسازی نفس و تقویت فضیلت های اخلاقی است مناجات و راز و نیاز با معبود حلاوت خاصی دارد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام کوهکن کارشناس مذهبی در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: بسیاری از ادعیه ماه مبارک رمضان به این موضوع اشاره دارد که شب قدر مورد توجه خاص خداوند و زمان نزول قرآن است چرا که طبق روایات این کتاب الهی به دو صورت تدریجی و یکباره بر قلب پیامبر نازل شد.

وی افزود: این شب های مقدس که با شهادت حضرت علی(ع) گره خورده است و مردم در این شب ها با خدای خود راز و نیاز می کنند و مقدرات یک ساله انسان در شب قدر رقم می خورد و طبق روایت پیامبر اسلام؛ بهتر است مومنان به کتاب خدا و اهل بیت متوسل شده و مقدرات خود را تقدیر کنند.

وی خاطرنشان کرد: شب قدر بسیار با عظمت است و ادعیه مختلف و تلاوت قرآن بسیار سفارش شده است، در این ایام شیوع کرونا لازم است تا با رعایت موازین بهداشتی ، نهایت استفاده را از این شب ها برده و خالصانه به درگاه خداوند توبه و تضرع کند.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: این شب ها بهترین فرصت برای پاکسازی نفس و تقویت فضیلت های اخلاقی است مناجات و راز و نیاز با معبود حلاوت خاصی دارد و این لحظات از بهترین ساعات زندگی هر انسانی است، عبادت جوانان بسیار سفارش شده است و در روایات ذکر شده که خدا به چنین بندگانش مباهات می کند و به فرشتگان به خاطر آنان فخر می فروشد.


انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۲۳۵


ارسال