دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶
در راستای حمایت از کشاورزان صورت گرفت؛
خرید بیش از ٣ هزار تن گندم بذری از گندم کاران سیستان و بلوچستان
 
شریف ملاشاهی جوان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی سیستان وبلوچستان با اشاره به فصل برداشت گندم گفت:بیش از ٣ هزار تن گندم بذری از گندم کاران استان خریداری شد.
به گزارش عصرهامون، شریف ملاشاهی بیان کرد: در سال جاری پیش بینی شده تا با همکاری مراکز تحقیقاتی و کشاورزان حدود سه هزار ٣٠٠ تن گندم بذری در طبقات پرورشی٣، مادری و گواهی شده خریداری و پس از بوجاری  وضد عفونی کردن، بذور برای فصل کشت آتی ذخیره کنیم.

وی افزود: برای تولید گندم بذری  در سال زراعی ١۴٠٠-١٣٩٩، به صورت قراردادی با کشاورزان، بیش از ٢ هزار هکتار از گندمزارهای کشاورزان برای تولید بذر تحت پوشش این شرکت قرار گرفت.

این مقام مسئول تصریح کرد: تاکنون ۶۶٠ تن گندم بذری که عمدتا از ارقام، سارنگ، سیروان، مهرگان و چمران ٢ بوده از کشاورزان سیستان و بلوچستان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تاکنون ٣٠ درصد افزایش خرید داشته ایم.

ملاشاهی جوان در خصوص قیمت خرید بذری، ادامه داد: هر کیلو گندم بذری بسته به نوع طبقه بذری با توجه به تامین مالی در ابتدای فصل خرید، از ۵٧٠٠ تومان تا ۶٣٠٠ تومان خریداری و وجه مربوطه در اسرع وقت از سوی شرکت خدمات حمایتی به کشاورزان پرداخت می‌شود.

مدیر شرکت خدمات حمایتی استان اذعان کرد: در سال گذشته ٢ هزار و ٢٠٠ تن گندم بذری برای کشت تحویل کشاورزان شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۲۴۵


ارسال