سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
عبدالرسول خدمتی گفت: شبکه بهداشت و درمان چابهار با حذف و مهار مالاریا یک گام تا دریافت تایید سازمان جهانی بهداشت فاصله دارد.
به گزارش عصرهامون، عبدالرسول خدمتی؛ رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به هم مرز بودن کشورمان با کشور پاکستان و افغانستان بیان کرد: طی چند سال اخیر موردی از مالاریا محلی گزارش نشده و تمامی موارد ترددهای کنترل نشده در مرزهای طولانی جنوب شرق کشور موجب انتقال مالاریا به ایران می شود و شاخص های سلامت را همیشه پایین نگه داشته است.
 
وی ادامه داد: ترددهای مرزی کنترل نشده در مرزهای طولانی جنوب شرق کشور مهمترین چالش در حوزه بهداشت و درمان است و باید امکانات و تجهیزات لازم برای کنترل بیماری پیش‌بینی شود.
 
رئیس مرکز بهداشت چابهار افزود: گام های نهایی در حذف بیماری مالاریا با تلاش شبانه روزی کارشناسان و پرسنل محیطی در حال برداشته شدن است و امیدواریم امسال با تلاش شبانه روزی همکاران بتوانیم سند تاییدیه حذف مالاریا را از سازمان بهداشت جهانی دریافت کنیم.
 
وی تصریح کرد: در سال گذشته هیچ مورد مرگ ناشی از بیماری مالاریا گزارش نشده است و این شاخص یک دستاورد بی نهایت ارزشمند و مهم است.
 
خدمتی گفت: تیم های پزشکی حذف مالاریا با جدیت مسائل و مشکلات حاشیه شهر را پیگیری می کند و در این خصوص تدابیر ویژه ای اندیشیده شده است.
 
 وی خاطرنشان کرد: حذف مالاریا یکی از اهداف ۱۷ گانه توسعه پایدار بوده که می‌تواند باعث توسعه اقتصادی و افزایش جذب سرمایه گذاری در کشور شود و به تایید بسیاری از صاحبنظران حذف مالاریا یکی از مهمترین دستاورد‌های بهداشتی پس از انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۲۵۹


ارسال