يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۰
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار:
روز قدس؛ نماد اقتدار دنیای اسلام در مقابل استکبار است/ شهید سلیمانی عامل امنیت و آرامش خاورمیانه
 
علیرضا میر گفت: مهمترین پیام روز قدس، تحکیم وحدت مسلمانان برای آزادی قدس و پرهیز از همه اختلاف‌ها و تفرقه‌هایی است که دشمن می‌خواهد بین مسلمانان ایجاد کند.
به گزارش عصرهامون، علیرضا میر؛ معاون برنامه ریزی و اقتصادی فرمانداری ویژه چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به حمایت از مردم مظلوم فلسطین بیان کرد: ملت ایران همراه با دیگر امت جهان اسلام در روز جهانی قدس خشم و انزجار خود را از رژیم جعلی اسرائیل نشان می‌دهند و بار دیگر همبستگی خود را با مسلمانان فلسطین اعلام می‌دارند.
 
وی با اشاره به پیام روز قدس افزود: روز قدس بزرگترین نماد همدلی و همزبانی امت اسلام در برابر رژیم غاصب صهیونیستی است.
 
معاون فرماندار چابهار تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سال ۹۴ فرمودند: من به شما اول می‌گویم اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید دوم اینکه در این دوره ایران روح مبارزه و جدیت و جهاد را حفظ خواهد کرد شما هر لحظه نگران خواهید بود.» وی در ۲۴ آذر ۱۳۹۵ نیز در دیدار رمضان عبدالله این جمله را تکرار کرد و گفت: «رژیم صهیونیستی همچنانکه قبلاً گفته‌ایم به شرط مبارزه همگانی و متحد فلسطینی‌ها و مسلمانان با صهیونیستها در ۲۵ سال آینده وجود خارجی نخواهد داشت.»
 
وی با اشاره به نقش شهید سلیمانی در همدلی و ایجاد جبهه های مقاومت علیه استکبار گفت: ایثار و از خودگذشتگی و رافت با مردم و محرومان و قاطعیت مقابل گروههای تکفیری و سیاستهای خصمانه دشمنان در اعمال و رفتار شهید سلیمانی موج می زد او با عشق و ولایت مداری و تبعیت از سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و حضرت سید الشهدا (ع) برابر توطئه های معاندان ایستاد و در عمل ثابت کرد که حق بر باطل پیروز است.
 
میر اذعان کرد: سردار شهید سلیمانی با نقش آفرینی در تشکیل محور مقاومت و مقابله با گروه‌های تکفیری و تروریستی مانند داعش و نابودی آنها امنیت را برای منطقه و جهان به ارمغان آورد.
 
وی ادامه داد: این شهید و همرزمانش با ایستادگی برابر مستکبران و عوامل سرسپرده و تروریستهای تحت حمایت آنها پرچم عزت و مقاومت را برابر دشمنان در منطقه به اهتزاز در آوردند و این شهید تنها  متعلق به کشور ایران نبود بلکه این شخصیت اثرگذار  متعلق به همه آزادیخواهان جهان بود.
 
وی با بیان اینکه سردار یک رهبر مردمی بود که «امنیت مردم محور» را در منطقه غرب آسیا پایه گذاری کرد، افزود: ایشان پیش از انکه رویکرد امنیتی داشته باشد  رویکرد اجتماعی در سطح منطقه داشت و در بین اقوام، قبایل و گروه های مختلف در عراق و سوریه دارای جایگاه والایی بود ک این موضوع پس شهادت ایشان قابل مشاهده بود.
 
معاون برنامه ریزی فرمانداری چابهار گفت: ساماندهی و سازماندهی بسیج مردمی و انسجام نیروهای قبایل مردمی در راستای مقابله با گروه های تروریستی از جمله کارهای مهم و تأثیرگذار آن شهید بود وی قدرت ایمان و معنویت را از عوامل مهم در ۸سال دفاع مقدس و پیروزی در جبهه مقاومت میدانست.
 
وی دوران فرماندهی شهید سلیمانی بر نیروی قدس سپاه را باید دوران طلایی این نیرو دانست و اظهار کرد: در این دوران بود که در خرداد ۷۹ ارتش رژیم صهیونیستی بعد از ۱۸ سال مجبور به عقب نشینی از خاک لبنان شد و ۶ سال بعد در جریان جنگ ۳۳ روزه، این رژیم متحمل شکست بزرگ دیگری شد.
 
میر افزود: در جریان همین جنگ بود که حزب الله با حمایت نیروی سپاه قدس برای اولین بار موشکهای کروز را استفاده و ناوچه اسراییل را هدف قرار داد.
 
وی خاطرنشان کرد: حاج قاسم دستاوردهای فراوانی داشت اما شاید بزرگترین دستاورد او و نیروی قدس سپاه در سالهای اخیر و با شکست نیروهای تکفیری در عراق و سوریه و ممانعت از سرایت آن به سایر کشورهای منطقه و جهان بوده باشد، تأثیرگذاری شهید سلیمانی و سپاه قدس در یمن نیز از جمله عوامل مهم در اعتراف آمریکایی ها به قدرت ایران و هوش بالای شهید سلیمانی میباشد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۲۷۲


ارسال