سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ,19 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸
ائمه جماعت سیستان وبلوچستان:
محو غده سرطانی اسرائیل همچنان اولویت اول است/انتخابات؛ فرصتی بی‌نظیر برای استحکام پایه‌های کشور
 
ائمه جماعت سیستان وبلوچستان گفتند: شمارش معكوس برای نابودی رژیم صهیونیستی آغاز شده و وعده خداوند در خصوص پیروزی ملت های مظلوم بر حكومت های سفاك و ظالم به زودی محقق خواهد شد.
به گزارش عصرهامون، ائمه جماعت سیستان وبلوچستان در خطبه های عبادی سیاسی این هفته که همزمان با روز جهانی قدس بود، با بیان اینکه در چنین روزی تمام آزادی خواهان به منظور پیوند دادن امت های اسلامی حول یک محور برای همدردی و حمایت از مردم فلسطین گرد هم می آیند، گفتند: روز جهانی قدس با هدف حمایت و همدلی و همبستگی با مردم مظلوم فلسطین نام گذاری شده، مردمی که توسط رژیم جعلی اسرائیل با حمایت و پشتیبانی آمریکای جنایت کار که در منطقه خاورمیانه غده سرطانی را به وجود آوردند، مورد آزار و شکنجه قرار گرفته اند.

رژیم غاصب در سراشیبی سقوط قرار دارد

حجت الاسلام محمود پارسا، امام جمعه شهر بنجار گفت: روز جمعه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس یادگار امام راحل است که مستضعفان عالم را امیدوار به امروز کرد.

وی افزود: روز قدس روزیست که ظلم از بین خواهد رفت و امروز می‌بینیم که رژیم غاصب صهیونیستی رسوا تر از گذشته از تشکیل کابینه عاجز است و دولت آمریکا هم از آن حمایت نمی‌کند.

امام جمعه بنجار تصریح کرد: اسرائیل امروز در این باتلاق گیر کرده و روز قبل اعلام شد فرد خبیث نتانیاهو پس از ۱۲ سال به زباله دان تاریخ پیوست همان کسی که بر ایران نقشه می کشید و ایران را متهم به دخالت در امور دیگران می کرد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور رژیم غاصب رفت اما ایران همچنان پابرجا و استوار است، اسرائیل در نقشه جغرافیایی یک باریکه ایست که عرض آن ۱۴ کیلومتر است که هر وقت اراده بکنیم آن را نابود خواهیم کرد.

وی گفت: سیاست‌های این رژیم در سراشیبی و سقوط سنگین قرار دارد که رو به زوال هم است و به زودی شاهد سقوط و نابودی این رژیم غاصب و جعلی خواهیم بود .

امام جمعه بنجار تصریح کرد: باید روز به روز که انتخابات نزدیک تر می شویم مردم ما آگاه‌تر شوند بصیرت کافی روشنگری خودشان حفظ کند.

وی گفت: مشارکت حداکثری ، تقوای سیاسی ، عدم تخریب دیگران ،انتخاب اصلح ، معرفی آدم های اصلح توسط خواص جامعه، عدم تخریب دیگران ، دور بودن از فریب نیرنگ و دروغ از مهمترین مسائلی است که در انتخابات پیش رو باید به آن توجه داشت.

انتخابات؛ فرصتی بی‌نظیر برای استحکام پایه‌های کشور

 حجت الاسلام والمسلمین لطیفیان، سرگزی امام جمعه شهر علی اکبر در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره به اینکه انتخابات؛ فرصتی بی‌نظیر برای استحکام پایه‌های کشور است، گفت: انتخابات به معنای واقعی کلمه یک فرصت مهم است و نباید مردم از اتنخابات دلسرد کرد، انتخابات را با حرفهای بیهوده و وعده‌های فریبنده و بدون پشتوانه نباید خراب کرد و به معنای واقعی کلمه کسانی که مایلند در این کارزار انتخاباتی وارد شوند، فکر کنند و به معنای حقیقی کلمه برنامه های خود را به مردم ارائه بدهند.

 وی با ابراز تأسف و تعجب از سخنان نادرست برخی مسئولان در خصوص سیاست خارجی گفت: نیروی قدس  و شهید سلیمانی بزرگ‌ترین عامل مؤثر جلوگیری از دیپلماسی انفعالی در غرب آسیا هستند و نباید به‌گونه‌ای سخن گفت که حرف‌های بیگانگان را به اذهان متبادر کند.

امام جمعه شهر علی اکبر اظهار کرد: آمریکایی‌ها سالها است که از نفوذ معنوی ایران در منطقه و عوامل آن یعنی نیروی قدس و شهید سلیمانی به‌شدت ناراحتند و اساساً سردار سلیمانی را به همین علت به شهادت رساندند، بنابراین نباید چیزی گفته شود که حرف آنها را تأیید کند.

 وی با اشاره به روز قدس گفت: کاوشی هوشمندانه در تاریخ نشان می دهد که در هیچ برهه‌ای از تاریخ، هیچ‌یک از ملّتهای جهان با چنین رنج و اندوه و اقدامی ظالمانه مواجه نبود‌ه‌اند که در یک توطئه‌ی فرامنطقه‌ای، کشوری به طور کامل اشغال شود و ملّتی از خانه و کاشانه‌ی خود رانده شوند و به جای آنان، گروهی دیگر از جای جای جهان بدان‌جا گسیل شوند؛ موجودیّتی حقیقی نادیده گرفته شود و موجودیّتی جعلی بر جای آن بنشیند.

لطفیان سرگزی افزود: خطرات ناشی از حضور رژیم صهیونیستی هرگز نباید مورد غفلت قرار گیرد،مقاومت باید از همه‌ی ابزارهای لازم برای استمرار کار خود برخوردار باشد و در این مسیر، همه‌ی ملّتها و دولتهای منطقه و همه‌ی آزادی‌خواهان جهان وظیفه دارند نیازهای اساسی این ملّت مقاوم را تأمین کنند که بستر اصلی مقاومت،‌ ایستادگی و پایداری ملّت فلسطین است که خود فرزندان غیور و مقاوم را پرورش داده است.

امام جمعه شهر علی اکبر با بیان اینکه تأمین نیازهای مردم فلسطین و مقاومت فلسطین، وظیفه‌ای مهم و حیاتی است که همه باید به آن عمل کنیم، افزود: مقاومت فلسطین نیز باید با عبرت‌گیری از گذشته‌ی خود به این نکته‌ی مهم توجّه داشته باشد که «مقاومت اسلامی» ، ارزشمندتر و والاتر از آن است که در اختلافات میان کشورهای اسلامی و عربی و یا اختلافات داخلی کشورها و یا اختلافات قومی و مذهبی درگیر شود.

وی تاکید کرد: فلسطینیان، بخصوص گروه‌های مقاومت باید قدر جایگاه ارزشمند خود را بدانند و به این اختلافات ورود نکنند، کشورهای اسلامی و عربی و همه‌ی جریانهای اسلامی و ملّی، موظّفند در خدمت آرمان فلسطین باشند.

نابودی رژیم صهیونیستی با همبستگی محقق می شود

حجت الاسلام والمسلمین یحیی جعفری در خطبه های این هفته شهرستان دلگان، با اشاره به نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان به فرمان امام خمینی (ره)، گفت: در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و قبله اول، جمعه آخر ماه مبارک رمضان به نام روز قدس نامگذاری شده است.

امام جمعه موقت دلگان تصریح کرد: نماد مقامات دیگر سنگ نیست بلکه نماد مقاومت موشک شده است و رژیم صهیونیستی به این باور رسیده که قاعده بازی عوض شده و مسلمانان در حال قدرت گرفتن است.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری عنوان کرد:به همت مردان میدان ، دود سوختن دودمان رژیم صهیونسیتی مشاهده شده است و نابودی این رژیم با همدلی و همبستگی مسلمانان محقق خواهد شد.


خطیب این هفته نماز جمعه دلگان در ادامه اضافه کرد: نیروهای نظامی و امنیتی در مبارزه با متخلفان و مجرمان در صورتی موفق خواهند بود که مردم با آنها همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه انسان ها باید در راستای تقوای الهی همدل و همراه باشند، خاطرنشان کرد: معتمدان و ریش سفیدان منطقه بر اساس تعالیم اسلامی و دینی درصدد دوستی و وحدت بین طوایف و مردم باشند.

 سپاه قدس خار چشم غده سرطانی منطقه و استکبار جهانی

حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار، امام جمعه موقت سراوان بیان کرد: دشمنان سعی دارد از طریق شبیخون فرهنگی و جنگ نرم در فضای مجازی دین و اعتقادات و ارزش های ما را بگیرید.

وی افزود: دشمن تلاش کرده در سال های اخیر با فشار های اقتصادی و تحریم مردم را از نظام، انقلاب و ارزش های انقلاب دور کند.

امام جمعه موقت سراوان ادامه داد: امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است که بنا به فرمایش امام راحل (ع) در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ خطاب به تمامی مسلمین جهان آخرین جمعه رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار اضافه کرد: روز جهانی قدس با هدف حمایت و همدلی و همبستگی با مردم مظلوم فلسطین نام گذاری شده، مردمی که توسط رژیم جعلی اسرائیل با حمایت و پشتیبانی آمریکای جنایت کار در منطقه خاورمیانه غده سرطانی را به وجود آوردند مورد آزار و شکنجه قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: روز جهانی قدس به منظور پیوند دادن امت های اسلامی حول یک محور برای همدردی و حمایت از مردم فلسطین شکل گرفت اما صرفا به معنای حمایت بدون پشتوانه عقیدتی نیست، حمایت ایران از مردم مظلوم فلسطین هم بعد استراتژیک و ایدئولوژیک و عقیدتی را در بر دارد چرا که مشترکان فراوانی با هم داریم.

امام جمعه موقت سراوان خاطر نشان کرد: هر کجا مظلومی ندا دهد و از جمهوری اسلامی کمک بخواهد ما برای کمک به او می شتابیم چرا که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مظلومین و مستضعفین بر اساس ایدئولوژی و آیات قرآن بنیان شده است.

حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار گفت: افرادی که ندای نه غزه و نه لبنان سر می دهند و می گویند چرا از فلسطین، غزه، لبنان، عراق، سوریه و افغانستان حمایت کنیم بویی از اسلام نبردند.

وی با بیان اینکه روزی بود که فلسطینیان با سنگ و کلوخ با اسرائیل مبارزه می کردند اما امروز فلسطین با موشک و تجهیزات نظامی به جنگ اسرائیل می رود، تصریح کرد:سپاه مقدس قدس خار چشم دشمنان ایران اسلامی از جمله آل سعود، اسرائیل و استکبار جهانی است و قوت قلبی برای مردم مظلوم و ستمدیده سوریه، عراق و حزب الله لبنان و مردم فلسطین به شمار می رود.

قدس فراموش شدنی نیست

حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی فاطمه الزهرا (س) بیان کرد: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط امام راحل،  بنیان گذار نظام جمهوری اسلامی روز قدس نامگذاری شده که هر ساله ملت ایران جهت مقابله با استکبار و استکبار ستیزی و ابراز تنفر و انزجار خود از ظلم ستیزی به دفاع از قشر مظلومان علی الخصوص فلسطین می پردازند.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند: ما از مسلمین مظلوم حمایت می کنیم، افزود: مسئله فلسطین جهانی شده و گسترش مقاومت در جهت مقابله با نظام سلطه را مشاهده می کنیم و این اتفاق مبارک شکل گرفته و اصلی ترین بازیگران آن غرب آسیا شدند.

این خطیب جمعه تصریح کرد: آرمان های فلسطین نباید فراموش شود و جنایت های رژیم صهیونیستی برای همگان آشکار شده است.

وی با اشاره به فایل صوتی لو رفته وزیر خارجه، عنوان کرد: این قضیه دارای دو مطلب بوده که تجربه چهل ساله نظام جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد که بحث تحریم ها و فشارهای اقتصادی و ترور نخبگان و افراد موثر ایران را دشمنان در دستور کار خود قرار دادند و در این شرایط دشمن از مطبوعات و شبکه های اجتماعی  استفاده می کند.

امام جمعه ایرانشهر با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در رابطه با فایل صوتی افشا شده وزیر خارجه که فرمودند"نباید از زبان یک مسئول این چنین صحبت هایی بیرون بیاید"،  بیان کرد: در زمینه برجام و مذاکرات نباید خوش بین به سخنان و وعده های پوچ و توخالی دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۲۹۷


ارسال