سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۸
مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان خبر داد؛
اتصال ۳۰۷ روستای جدید در پهناورترین استان کشور به شبکه آب/شاخص بهره مندی روستاها از آب سالم به ۷۰.۵ درصد رسید
 
علیرضا قاسمی گفت: ۳۰۷ روستای سیستان و بلوچستان در سال گذشته به شبکه آب متصل شد که با این اقدام شاخص بهره‌مندی از آب شرب در این استان با افزایش چهار درصدی به ۷۰.۵ درصد رسید.
علیرضا قاسمی، مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: از پنج هزار و پانصد و نود و چهار روستای استان، ۳سه هزار و چهل و نه روستا با جمعیت یک میلیون و یکصد و پنجاه و نه هزار و هفتصد و هشتاد و سه نفر به شبکه آب متصل و ۲ هزار و پانصد و چهل پنج روستا با جمعیت ۲۵۶ و نهصد و پنجاه نفر از این نعمت محروم هستند.

وی افزود: با توجه به اعتبارات ابلاغ شده هر ساله هدف‌گذاری لازم به منظور تسریع در آبرسانی انجام و سعی می‌شود در هر شرایطی طبق برنامه‌ریزی و با قدرت به تعهدات خود عمل کنیم.

این مقام مسئول اذعان کرد: خوشبختانه در سالی که گذشت توانستیم با کم‌ترین تخصیص اعتبار و همت مضاعف به آنچه که قول داده بودیم وفا کنیم و ۳۰۷ روستا طی یک سال گذشته وارد مدار شد و شاخص بهره‌مندی از آب شرب روستاها چهار درصد جهش یافت.

وی از وارد مدار شدن ۳۰ روستا با جمعیت ۶ هزار و پانصد نفر در سال جدید خبر داد و گفت: تا پایان بهار امسال ۵۰ روستای دیگر نیز به شبکه آب متصل می‌شوند و با وارد مدار شدن این تعداد از روستاها، شاخص بهره‌مندی از آب با رشد یک درصدی همراه می شود.

قاسمی با اشاره به این که اینکه آب حیاتی‌ترین نیاز مردم و اساسی‌ترین دغدغه ما به عنوان خادمین است، عنوان کرد: زمان باارزشترین سرمایه زندگی است که باید مغتنم شمرد تا فرصت‌ خدمت‌گذاری به عنوان گوهری گران‌بهاء از دست نرود و امیدواریم در سال جدید نیز برنامه‌های آبفا طبق اهداف تعیین شده محقق شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۳۱۹


ارسال