سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۰
محورهای مواصلاتی زیر ذره بین ناجا؛
51 سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در سیستان و بلوچستان نصب شد/شناسایی و برداشت پلاک خودروهای متخلف مهمترین مزیت طرح
 
ایوب کرد،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: شناسایی و برداشت پلاک خودروهای متخلف و ارسال اطلاعات به پلیس راه راهور ناجا از جمله مهمترین مزایای راه اندازی سامانه ها ثبت تخلفات است.
 ایوب کرد در گفت وگو با عصرهامون از نصب 51 سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای مواصلاتی اصلی و شریانی این استان در سال 99 خبر داد و بیان کرد: ثبت همزمان سرعت لحظه‌ای و پلاک خودروهای عبوری، شناسایی و برداشت پلاک خودروهای متخلف و ارسال اطلاعات به پلیس راه راهور ناجا از جمله مهمترین مزایای راه اندازی این سامانه ها در محورهای استان محسوب می شود.

وی ادامه داد: از مجموع 51 سامانه ثبت تخلف نصب شده در محورهای مواصلاتی استان در حال حاضر 12 سامانه در محورهای زاهدان- زابل، زاهدان- خاش، خاش- سراوان، ایرانشهر – چابهار، زاهدان- بم، خاش – ایرانشهر و زاهدان - میرجاوه راه اندازی و در حال ارسال اطلاعات برای پلیس راه راهور ناجا است و مابقی نیز تا پایان سال جاری راه اندازی خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تصریح کرد:  تلاش بر این است که نصب سامانه‌های ثبت تخلفات متناسب با وضعیت راهها و ترافیک باشد تا بتوانیم با اقدامات بازدارنده این سامانه ها در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای به وضعیت قابل قبولی دست یابیم.

وی با بیان اینکه شهروندان با سامانه های برخط سفرهای خود را مدیریت کنند، بیان کرد: سامانه تلفنی و پیامکی 141 به عنوان ابزارهای ارتباطی شهروندان جهت اطلاع یابی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده ای و ثبت  و رسیدگی به شکایات  مردمی در زمینه حمل و نقل جاده ای و راهداری است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۳۲۰


ارسال