سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵
یک کارشناس مسائل اقتصادی عنوان کرد؛
مانع‌زدایی و پشتیبانی از تولید تضمینی برای امنیت شغلی کارگران است
 
ایوب نارویی گفت: پشتیبانی از کارگران، به منظور حمایت از تولید، امری لازم است.
به گزارش عصرهامون ایوب نارویی، کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار پهره با اشاره به شعار سال جدید که در زمینه تولید، پشتیبانی ها و موانع زدایی است، بیان کرد: در حقیقت مسئله تولید مربوط به جامعه کار و کارگری بوده که چرخه های اقتصادی به این وسیله می چرخد.

وی افزود: با وجود کارگر و کارفرما تولید محصولات محصولات کالاهای متفاوت امکان پذیر است و در این راستا کارگران و کار فرمایان یه حمایت ما نیاز دارند، در حقیقت در قانون کار این موضوع مطرح می شود که تا کارگری نباشد، کارفرمایی وجود ندارد و بالعکس.

این کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: اصل بحث ما مربوط به ماده ۴۳ و ۴۴ قانون بوده که در راستای بخش خصوصی است و قشر کارگر و کارفرما باید حتما مورد حمایت قرار بگیرند.

وی عنوان کرد: یکی از راه حل های جهت ایجاد اشتغال می تواند مساعدت با کارفرمایان به وسیله پرداخت تسهیلات ارزان قیمت جهت تشویق و ایجاد انگیزه برای آنان، برخورداری از تخفیف های مالیاتی، بیمه باشد تا با ایجاد کار به وسیله شان امکانات اشتغال فراهم شود.

این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به این که وقتی نیروی کار به جامعه تزریق شود، تولید نیز افزایش مي يابد، عنوان کرد: امسال در خصوص حمایت از کارفرمایان اداره کار و رفاه اجتماعی ایرانشهر برنامه های خوبی را دارد که شامل طرح مشوق بیمه ای، طرح کارورزی، حق یارانه، جذب دانشجویان در حال تحصیل در زمینه اشتغالزایی است.

وی اضافه کرد: در این زمینه ما می توانیم بابت حق بیمه کارگران به کارفرمایان ۲۰ درصد حق بیمه پرداخت کنیم.

وی تصریح کرد: در حقیقت نیروی کارگری از حقوق و مزایای حداقلی برخوردار بوده که برای ایجاد انگیزه و تشویق این افراد و افزایش تولید در حد کیفیت بالا نیاز به پشتیبانی این قشر است.

وی اضافه کرد: افزایش تولید ناخالص باعث افزایش تولید در جامعه می شود، مسئولین باید به این مسئله تولید، پشتیبانی ها موانع زدایی توجه ویژه داشته باشند.

وی عنوان کرد: بسیاری از دستگاه‌های اجرایی بانک های عامل در قبال پرداخت تسهیلات برای کارفرمایان بسیار سخت می گیرند و طبق فرموده مقام معظم رهبری دستگاه‌ها باید دست به دست هم بدهند تا این گونه موانع را کمتر کنند تا باعث امید و دلگرمی کارفرما شود.

نارویی تصریح کرد: در زمینه صدور مجوز برای واحدهای تولیدی هم سخت گیری های فراوانی وجود دارد که باید مسئولین در این زمینه تدابیری اتخاذ کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۳۲۴


ارسال