سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵
فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد؛
انهدام 2 باند بزرگ قاچاق سلاح، مهمات و موادمخدر در شرق کشور
 
سردار احمدعلی گودرزی گفت: نیروهای مرزبانی طی چند عملیات جداگانه در شرق کشور توانستند دو باند بزرگ قاچاق سلاح، مهمات و موادمخدر را منهدم و چندین قبضه سلاح و تعداد قابل توجهی مهمات و بیش از یک تن و 100 کیلوگرم موادمخدر را کشف کنند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از معاونت اجتماعی مرزبانی، سردار " احمد علی گودرزی"، فرمانده مرزبانی ناجا در تشريح بیان کرد: در سحرگاه روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان طی چند عملیات برنامه ریزی شده و با اشراف اطلاعاتی توانستند دو باند بزرگ قاچاق سلاح، مهمات و موادمخدر را در شرق کشور منهدم و مقادیر زیادی سلاح و مهمات و مواد مخدر را کشف کنند.

وی افزود:مرزداران هنگ مرزي جكيگور با انجام اقدامات اطلاعاتي و رصد تحرکات در مناطق مرزي، يك باند قاچاق سلاح و مهمات در آنسوي مرز را شناسايي كردند و تشديد اقدامات کنترلي و مراقبتی را در دستور کار قرار دادند.

سردار گودرزی در ادامه تصریح کرد:مرزداران پس از چندين هفته تلاش و انجام اقدامات تخصصي اطلاعاتي، موفق به شناسايي و مشخص کردن مسيرهاي تردد قاچاقچيان شده كه انهدام آن باند در دستور کار مرزداران قرار گرفت.

این مقام ارشد مرزبانی ناجا افزود:مرزداران دلاور هنگ مرزي جكيگور در قالب چندين تيم پوششي و عملياتي با اجراي هدفمند كمين و اجراي طرح مهار منطقه مورد نظر را در كنترل خود قرار دادند و با پشتيباني اطلاعاتي و هدايت عملياتي مرزباني استان موفق شدند پس از چندين ساعت رصد و پايش منطقه با استفاده از تجهيزات الكترونيكي و اپتيكي، قاچاقچيان را مشاهده و با رعايت قانون بكارگيري سلاح در جهت جلوگيري از هر گونه تجاوز، تردد و نفوذ به عمق خاك كشورمان به سمت اهداف مذكور تيراندازي كه قاچاقچيان مقابله به مثل كرده و به سمت مرزداران تيراندازي كردند كه سرانجام به علت حجم زياد آتش مرزداران، قاچاقچيان تاب مقابله نداشته، عرصه را بر خود تنگ ديده و با برجا گذاشتن سلاح و مهمات از محل متواري شدند.

وی بیان داشت:مرزداران مجاهد هنگ مرزي جكيگور در اين عمليات موفق شدند تعداد 73 قبضه سلاح کلت کمری به همراه 147 تيغه خشاب و 94 عدد فشنگ جنگي سلاح مربوطه را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت:در عمليات موفقيت‌آميز ديگر توسط مرزداران هنگ مرزي پس از چندين شبانه‌روز كار اطلاعاتي و برنامه‌ريزي عملياتي، مرزداران هنگ مرزي زابل توانستند تعداد 2 هزار و 520 عدد فشنگ جنگي سلاح كلاش را در درگيري با قاچاقچيان سلاح و مهمات در منطقه مرزي قرقري كشف كنند.

دستگیری 3 قاچاقچی و كشف بيش از يك تن و 100 كيلوگرم موادمخدر

سردار گودرزی در ادامه افزود:طی چند عملیات منسجم دیگر و با اشراف اطلاعاتی مرزبانان در راستاي كنترل و مراقبت از نوار مرز و برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در سرحدات کشورمان، مرزداران هنگ مرزي ميرجاوه از فعاليت يك باند قاچاق موادمخدر در منطقه مرزي ريگ ملك مطلع و با برنامه‌ريزي دقيق عملياتي و تشديد اقدامات كنترلي، انهدام اين باند و كشف محموله موادمخدر را در دستوركار مرزبانان قرار گرفت.

وی گفت: با پشتيباني اطلاعاتي و هدايت عملياتي مرزباني استان، مسيرهاي تردد قاچاقچيان و همچنين زمان برنامه‌ريزي شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق كشور مشخص و در راستاي مقابله با سوداگران مرگ چندين تيم پوششي و عملياتي از مرزداران هنگ مرزي میرجاوه با اجراي طرح مهار، منطقه مورد نظر را در كنترل خود قرار دادند و توانستند محموله بزرگ موادمخدر را كشف كنند.

این مقام ارشد مرزبانی ناجا بیان داشت: قاچاقچيان كه قصد داشتند در فرصتي مناسب محموله موادمخدر را به وسيله يك دستگاه خودرو وارد كشور كنند، زماني كه خود را در كمين و محاصره مأموران ديدند با رها كردن خودرو و محموله موادمخدر از محل متواري مي‌شوند و مرزداران در اين عمليات موفق شدند ضمن توقيف يك دستگاه خودرو، مقدار 821 كيلوگرم انواع موادمخدر شامل؛ 729 كيلوگرم مرفين، 51 كيلوگرم ترياك و 41 كيلوگرم شيشه را كشف كنند.

وی افزود: در عملياتي جداگانه پس از چندين شبانه‌روز كار اطلاعاتي و برنامه‌ريزي عملياتي، مرزداران هنگ مرزي سراوان توانستند در عقبه منطقه مرزي جالق، مقدار 267 كيلو و 400 گرم انواع موادمخدر شامل؛ 218 كيلوگرم ترياك، 39 كيلو و 800 گرم حشيش و 9 كيلو و 600 گرم شيشه را كشف كنند.
سردار گودرزی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح پایش مرز و مبارزه با قاچاق موادمخدر، مرزداران هنگ مرزی زاهدان توانستند با اشراف اطلاعاتی مقادیری موادمخدر را کشف کنند.

گودرزی گفت: مرزداران غیور در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف دو دستگاه خودرو و دستگیری 3 نفر متهم، مقدار 50 کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۳۲۷


ارسال