دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
1300 سالمند بالای 80 سال واکسینه شدند
 
محمد هاشمی شهری گفت:1300 سالمند بالای 80 سال در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان واکسینه شده اند.
به گزارش عصرهامون، محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: برای ترزیق واکسن کرونا به افراد بالای 80 سال، مراقبان پایگاه های سلامت در حال تماس با سالمندان هستند و برای ترزیق واکسن کرونا از آنها دعوت بکرده تا در زمان و محل خاصی که از قبل پیش بینی شده، حضور یابند و علاوه بر ترزیق واکسن کرونا پرونده سلامت آن ها بررسی شود، در همین راستا تاکنون 1300 سالمند بالای 80 سال در مناطق تحت پوشش دانشگاه واکسینه شده اند.

و افزود: 8 هزار سالمند در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی داریم که تعدادی از این عزیزان ملیت ایرانی ندارند که در آینده برای این سالمندان هم چاره جویی خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: با اتمام روند واکسیناسیون سالمندان بالای 80 سال و با در اختیار گرفتن واکسن به سراغ گروه های سنی دیگر خواهیم رفت،که در این زمینه می طلبد بیماران خاص و صعب العلاج برای ترزیق واکسن به مراکز درمانی تحت پوشش خود مراجعه کنند.

تهیه 3800 واکسن کرونا برای بیماران خاص و صعب العلاج دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص آخرین وضعیت روند واکسیناسیون در مناطق تحت پوشش دانشگاه با بیان اینکه واکسن مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج به صورت کامل تامین شده است، ادامه داد: تعداد بیمارن خاص تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 3800 نفر می باشند که تاکنون 21 درصد از این عزیزان واکسن کرونا ترزیق کرده اند.

وی با بیان اینکه بیماران خاص بیشتر از سایر افراد در معرض خطر می باشند، اذعان کرد: از بیماران خاص و صعب العلاج دعوت می کنیم برای ترزیق واکسن به مراکز تحت پوشش خود مراجعه نمایند تا واکسیناسیون این بیماران علیه کرونا طبق اولویت‌بندی صورت گرفته، سریع‌تر انجام شود.

این مقام مسئول افزود: ایمنی کامل در جامعه زمانی بوجود می آید که همه افراد جامعه واکسینه شوند، لازم است خانواده ها و دست اندرکاران به بیماران خاص درخصوص مزایای ترزیق واکسن کرونا و ایمن شدن بدن در مقابل این ویروس آگاهی بخشی و به انجام واکسیناسیون سریع تر کمک کنند.

وی ادامه داد: فاز اول واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان به اتمام رسیده است و بیش از 80 درصد از کادر درمان و 75 درصد کادر بهداشتی برعلیه ویروس کرونا واکسینه شده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۳۹۱


ارسال