دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵
حاشیه‌سازی‌های بی‌سامان برای «زیر خاکی»/ آیا فصل دوم ختم به خیر می‌شود؟
 
در حالی قرار است به زودی فصل دوم سریال «زیر خاکی» به آنتن برسد که فصل اول این سریال با حاشیه های فراوانی همراه بوده که در ادامه شاید با نظارت بیشتر مدیران سیما، این سریال ختم به خیر شود و رضایت بیشتر مخاطبان را به همراه داشته باشد.
به گزارش عصرهامون به نقل از خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از سه گانه «ارمغان تاریکی، پروانه و نفس» درباره گروهک منافقین و تمی عاشقانه که جلیل سامان در سریال های خود دنبال می کرد، پخش سریال طنز «زیرخاکی» و تغییر لحن و ژانر سامان، به یکباره مخاطبان او را شوکه کرد. ولی وقتی این سریال توانست با رضایت بالای مخاطبان، پربیننده ترین سریال ماه رمضان سال گذشته باشد، سامان یک بار دیگر حرفه ای بودن خود را در مقام کارگردانی به رخ مخاطبان خود کشید.
فصل اول سریال «زیر خاکی» به تهیه کنندگی رضا نصیری نیا و با بازی به یاد ماندنی پژمان جمشیدی در نقش فریبرز باغ میشه، توانست بار دیگر مهارت های بازیگری پژمان را برای مخاطبی که هنوز او را به عنوان بازیگر باور نداشت، به اثبات برساند. جمشیدی در کنار ژاله صامتی، نقش یک زوج عاشق پیشه را به خوبی بازی کردند و دیالوگ های رفت و برگشتی این دو بازیگر در سریال توانست به خوبی در دل مخاطب جا باز کند و مورد پذیرش قرار گیرد. بازی هادی حجازی فر در دو نش متفاوت نیز از ویژگی های ممتاز این سریال به شمار می آید.

اما با وجود همه این نکات، فصل اول «زیر خاکی» حاشیه هایی به همراه داشت؛ از ابتدا محل پخش این سریال بود که گلایه ها و ناراحتی های جلیل سامان از مدیران یکی از شبکه های سیما مبنی بر عدم موافقت آن ها برای ساخت سری دوم یکی از ساخته های این کارگردان، باعث شد که زیرخاکی بنابر برنامه ریزی ابتدایی صورت گرفته، از شبکه یک سیما روی آنتن برود.
ولی این حاشیه ها دست بردار این سریال نبود تا جاییکه چند روز مانده به پخش سریال، خبر غیر رسمی حذف این سریال از کنداکتور شبکه یک به دلیل رفتارهای غیر عرف یکی از بازیگران این سریال در خارج از کشور، حسابی جنجال به پا کرد تاجاییکه با توضیحات کارگردان و تهیه کننده سریال مبنی بر اینکه این حاشیه ها مربوط به بعد از اتمام تصویربرداری های بازیگر مذکور در سریال بوده، ماجرا ختم به خیر شد و سریال «زیر خاکی» بالاخره به پخش رسید.
پس از پخش سریال در ماه رمضان و پایان پخش زیرخاکی به نحوی که این سریال «ادامه دارد»، لبخند رضایتی بر لبان مخاطبان نقش بست تا به اتظار فصل دوم این سریال بمانند. پس از گذشت چند ماه، جلیل سامان، خبر آغاز تولید فصل دوم زیر خاکی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد؛ چند روزی از رسانه ای شدن این خبر نگذشته بود که این بار آقای کارگردان خبر انصراف خود از ساخت فصل دوم را اعلام کرد.

جلیل سامان در مطلبی که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده بود، نوشت: « با پوزش از مخاطبین دوست داشتنی سریال «زیر خاکی»، به علت سانسور بی دلیل آن در بازپخش و سیاست‌های دوگانه و متناقض تلویزیون، از ادامه ساخت آن انصراف می‌دهم.»
سریال «زیرخاکی» در بازپخش مجدد خود از تلویزیون به گفته سامان گویا دچار سانسور شده که این کار باعث شده بود، وی از ادامه ساخت فصل دوم این سریال انصراف دهد؛ درحالی خبر انصراف سامان از ساخت فصل دوم زیرخاکی توسط خودش منتشر شده بود که وی قرارداد ساخت فصل دوم را امضا کرده و در حال پیش تولید سریال بود و عملا ایجاد این حاشیه ها برای بیشتر دیده شدن، شایسته فردی چون سامان نیست؛ کارگردانی که مهارت خود را در این ماجرا برای مخاطب به اثبات رسانده، دیگر نیازی ندارد با حاشیه های اینچنینی می سازم... نه نمی سازم، برای خود و سریالی که مخاطب دوستش دارد حاشیه ایجاد کند.
حالا با همه این حاشیه ها، فصل دوم «زیرخاکی» قرار است پس از ماه رمضان از شبکه اول سیما پخش شود و اگر قرار است این سریال محبوب، به فصل سوم کشیده شود، جا دارد مدیران سیما مراقب این حاشیه سازی ها باشند تا سرانجام این سریال مانند فصل چهارم «بچه مهندس» نشود که ده روز مانده به شروع ضبط، کارگردان جدید به کار اضافه می شود و نتیجه آن چیزی می شود که این روزها نتوانسته رضایت مخاطبان گذشته خود را داشته باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۳۹۴


ارسال