جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ,3 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳
سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری سیستان و بلوچستان خبر داد؛
آغاز پایش جرائم و تخلفات انتخاباتی در سیستان و بلوچستان/ رصد فضای مجازی و راه اندازی سامانه گزارش مردمی در دستور کار قرار گرفت
 
حجت الاسلام غلامرضا نجفی گفت: با هدف صیانت و سلامت انتخابات رصد مستمر فضای مجازی در دستور کار قرار گرفت و اعضا در صورتی که هر گونه تخلفی در فضای مجازی احساس و مشاهده کردند گزارش دهند تا اقدام قانونی مناسب انجام شود.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام غلامرضا نجفی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان صبح امروز در دومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی سیستان و بلوچستان که در سالن شهید بهشتی دادگستری کل استان برگزار شد گفت: هدف از تشکیل این جلسات تعامل میان سازمان ها و نهادهای عضو ستاد با هدف پیشگیری از وقوع جرائم، حفظ سلامت و صیانت از انتخابات است.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد هر هفته این نشست با حضور اعضای ستاد برگزار تا پایش و رصد موضوعات انتخابات در استان انجام شود.

این مقام قضایی تصریح کرد: شرح وظایف همه اعضای جلسه مشخص شده و توجیه شدند در فضاهای گوناگون موضوعات انتخاباتی را رصد کنند و در صورت بروز تخلفات و جرائم، موارد را به قید فوریت به ستاد گزارش دهند تا اقدام فوری و متناسب با آن تخلفات انجام شود.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در این جلسات تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات با حضور و مشارکت حداکثری مردم و پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تاثیرگذار در ستاد مدنظر و مورد گفت و گو قرار گرفت.

رصد مستمر فضای مجازی با هدف صیانت از انتخابات

نجفی عنوان کرد: با هدف صیانت و سلامت انتخابات رصد مستمر فضای مجازی در دستور کار قرار گرفت و اعضا در صورتی که هر گونه تخلفی در فضای مجازی احساس و مشاهده کردند گزارش دهند تا اقدام قانونی مناسب انجام شود.

وی ادامه داد: ۲ کمیته تبلیغات، اطلاع رسانی و رصد جرائم و تخلفات انتخاباتی مقرر شد در ستاد راه اندازی شود و با توجه به نزدیکی به ایام انتخابات این نشست ها به صورت مستمر و هفتگی برگزار می شود.

این مقام قضایی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد نشست های توجیهی با اصحاب رسانه و خبرگزاری های استان با هدف تشریح مصادق مجرمانه تبلیغات برگزار شود تا افرادی که در این مسیر فعالیت دارند از قوانین و مقررات و تخلفات و جرائم مطلع شوند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان عنوان کرد: همچنین مقرر شد نشست توجیهی با حضور کلیه دستگاه های حاکمیتی با هدف رعایت اصل بی طرفی در انتخابات برگزار شود.

سامانه ۲۴ ساعته گزارش های مردمی راه اندازی می شود

نجفی بیان کرد: قرار شد سامانه تلفنی گزارش های مردمی در ستاد پیشگیری راه اندازی شود و به صورت ۲۴ ساعته فعال باشد تا اگر مردم تخلفی را مشاهده کردند گزارش کنند و ما به موقع اقدام کنیم.

وی ادامه داد: فلسفه پیشگیری از وقوع تخلفات انعکاس فوری و اقدام به موقع در خصوص گزارشات واصله است، یکی از مواردی که مطرح شد ممنوعیت استفاده از اموال دولتی و بیت المال بود که جرم است و در صورت مشاهده مجازات دارد و اقدام به موقع انجام خواهد شد.

این مقام قضایی عنوان کرد: ما شعب اختصاصی را در دادسرا، محاکم و دادگاه های بخش در کل استان در نظر گرفتیم که  رسالت آن ها رسیدگی فوری به جرائم و تخلفات است که با متخلف برخورد سریع شود.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس قانون تبلیغات در ساعات اداری توسط کارکنان دولت جرم است و استفاده از امکانات دولتی هم جرم بوده و با این موارد برخورد می شود.

نجفی عنوان کرد: فضای انتخاباتی استان ما در حال حاضر مطلوب بوده و تاکنون گزارشی در خصوص تخلف و یا جرم به ستاد واصل نشده است.

وی ادامه داد: در ایام پیش رو که تب و تاب انتخاباتی افزایش می یابد این رصد و پایش انجام می شود و تاکنون تخلف و جرمی صورت نگرفته است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۴۶۴


ارسال