شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ,31 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۵
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان هشدار داد؛
فردا؛ افزایش 5 درجه ای دمای هوا در جنوب شرق کشور/احتمال گرمازدگی در 24 شهرستان سیستان و بلوچستان
 
محسن حیدری با اشاره به صدور هشدار سطح زرد هواشناسی گفت: از یکشنبه پیش رو دمای هوا در سیستان و بلوچستان بین سه تا پنج درجه سلسیوس افزایش می یابد.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از روز یکشنبه دمای هوای در 24 شهرستان استان بینسه تا پنج درجه سلسیوس افزایش می یابد.

وی ادامه داد: به طور مشخص منطقه اثر افزایش دما شهرستانهای ايرانشهر، بمپور، تفتان، خاش، دلگان، راسك، زابل، زهک، سراوان، سرباز، سیب و سوران، فنوج، قصرقند، گلشن، مهرستان، میر جاوه، نیک شهر، نیمروز، هامون، هیرمند، چابهار، کنارک، دشتیاری و زاهدان است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: احتمال گرمازدگی، خسارت به محصولات کشاورزی و مرغ داری ها، افزایش مصرف آب و برق در روزهای آینده وجود دارد.

حیدری گفت: توصیه می شود برای عبور از موج گرما نسبت به صرفه جویی و مدیریت تامین آب و برق، تهویه مناسب گلخانه ها و مرغداری ها و برداشت محصولات رسیده باغی و زراعی اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذشته دمای قصرقند در جنوب استان به 47 درجه سلسسیوس رسید و گرمترین شهر استان شد.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان ادامه داد: در چند روز اخیر در زاهدان نیز بیشینه دمای هوا به حدود 38 درجه سلسیوس رسیده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۴۶۷


ارسال