شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ,23 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸
در جشن گلریزان صورت گرفت؛
کمک یک میلیارد و 600 میلیون ریالی خیران زاهدانی برای آزادی زندانیان غیرعمد
 
خیران شهرستان زاهدان یک میلیارد و 600 میلیون ریال بصورت نقد و تعهد برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان کمک کردند.
به گزارش عصرهامون؛ ابوذر مهدی نخعی، فرماندار زاهدان در این مراسم که با حضور مسئولان و خیران در فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت: یکی از کارهای پسندیده‌ای که در ایام ماه مبارک رمضان انجام می‌شود کمک به همنوعان و گره گشایی از مشکلات آنان است، بنابراین از تمامی مسئولان و خیران که در جشن گلریزان آزادی زندانیان غیرعمد و استحکام کانون گرم خانواده‌های آنان قدم برمی‌دارند قدردانی می‌شود.

وی گفت: بسیاری از افرادی که به علت جرائم غیرعمد داخل زندان هستند سهوا به خاطر یک اتفاق گرفتار شده‌اند و آبرومند و قابل اعتماد در جامعه هستند که امیدی به جز درگاه خداوند متعال و دستان پر خیر و برکت خیران و نیک اندیشان ندارند.

وی افزود: آسیب پذیرتر از مددجویان خانواده‌های آنانند که عزت و آبرو دارند و با تهدیدهای گوناگون مواجه هستند، لذا در ماه مبارک رمضان این عنایتی از طرف خداوند متعال است که هر کدام از ما به اندازه بضاعت خود دستگیر این افراد باشیم زیرا کاری عظیم تر از این وجود ندارد و امیدوارم بتوانیم با کمک یکدیگر این بزرگواران را به آغوش خانواده هایشان بازگردانیم.

آزادی ۱۱۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در استان

عبدالسحین سجادی، مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم بیان کرد: از ابتدای تاسیس ستاد دیه کشور تاکنون ۱۲۵ هزار نفر از مددجویان جرائم غیرعمد در سراسر کشور طعم شیرین آزادی را چشیده اند.

وی با بیان اینکه در ستاد دیه استان نیز از بدو تاسیس تاکنون بیش‌ از هزار و صد نفر از زندان های سیستان و بلوچستان آزاد شده‌اند، گفت: این افراد بسیار آبرومند هستند و به علت عدم توانمندی در پرداخت مطابات شُکات در زندان بسر می‌بردند که نباید در زندان باشند، اما از لحاظ قانون باید پاسخگوی شکات باشند.

وی افزود: برای آزادی این تعداد زندانی بیش‌ از ۲۵ میلیارد تومان از محل کمک های خیرین پرداخت شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۲۵ نفر زندانی غیرعمد در استان آزاد شدند که بیش‌ از سه میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان برای رهایی آنان از زندان به شکات پرداخت شده است.

وی اظهارداشت: در همین راستا از ابتدای سال جاری برای آزادی ۱۴ نفر زندانی غیرعمد ۷۵۵ میلیون تومان به حساب شکات واریز شده تا این عزیزان در ماه مبارک رمضان در کنار خانواده های خود باشند.

سجادی ادامه داد: در سال گذشته کل مبلغ کمک خیرین در جشن های گلریزان ۷۵۰ میلیون تومان و مبلغ پرداختی ستاد دیه استان به شکات سه میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان بوده که مابقی مبلغ از محل مساعدت های ستاد دیه کشور به استان اختصاص داده شده است.

وی گفت: سیستان و بلوچستان استان کم برخوردار و دارای مشکلات خاص است و مراکز اقتصادی و تجاری فعال ندارد، اما همین کمک‌های مردمی بسیار ارزشمند و به عنوان الگویی قابل تحسین در کشور مطرح است.

آزادی زندانیان غیرعمد نوعی انقاف است

حسین حسینی، معاون قضایی رییس کل محاکم عمومی و انقلاب زاهدان نیز در این مراسم اظهار کرد: اینگونه جلسات برای کمک به آزادی افراد نیازمندی که به دلیل قتل شبه عمد، حوادث کارگاهی، محکومین مالی غیرکلاهبرداری که شاکی خصوصی دارند و گرفتار زندان شده اند برگزار می شود و همه ما برخود لازم می دانیم به هر نحوی که در توانمان است در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی گفت: این مراسم انفاق است و افرادی که به دنبال کار خیر هستند و به آیات قرآن اشراف دارند قطعا می‌دانند انفاق چه برکاتی در زندگی دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۵۲۶


ارسال