شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۵
روش‌های پرداخت زکات فطریه توسط کمیته امداد اعلام شد
 
رئیس کمیته امداد با اعلام روش‌های دریافت زکات فطریه توسط این نهاد، گفت: دفاتر و پایگاه‌های کمیته امداد در مساجد، مصلی‌ها و مراکز برگزاری نماز عید فطر، مراکز نیکوکاری و روش‌های غیر حضوری برای دریافت زکات فطریه پیش‌بینی شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از فارس، سیدمرتضی بختیاری،رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)  با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم عزیز ایران در ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به ابلاغ وزارت کشور به استانداران، به منظور برپایی نماز عید فطر در سراسر کشور با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، پایگاه‌های کمیته امداد در مساجد، مصلی‌ها و مراکز برگزاری نماز عید فطر برای جمع‌آوری زکات فطریه نمازگزاران مستقر می‌شوند.
 وی با بیان اینکه میزان زکات فطریه از سوی مراجع عظام تقلید اعلام شده است، ادامه داد: دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور و مراکز نیکوکاری آماده جمع‌آوری زکات فطریه شهروندان هستند.
 
بختیاری با اعلام روش‌های غیر حضوری پرداخت زکات فطریه، تاکید کرد: شماره‌گیری از طریق کد دستوری  #۵*۸۸۷۷* به منظور دریافت وجوهات زکات فطریه پیش‌بینی شده و مردم عزیز می‌توانند از طریق تلفن گویای  نیز ۰۹۶۸۸۷ نسبت به پرداخت فطریه اقدام کنند.
 
وی با اشاره به اینکه سایت کمیته امداد به آدرس EMDAD.IR آماده دریافت زکات فطریه مردم است، شماره کارت‌های کمیته امداد برای پرداخت زکات فطریه از سوی مردم را به شرح زیر اعلام کرد:
شماره کارت  ۹۸۳۳-۵۰۰۵-۹۹۷۹-۶۰۳۷   (ویژه فطریه عام)
شماره کارت   ۸۱۱۵-۵۰۰۶-۹۹۷۹-۶۰۳۷   (ویژه زکات فطریه سادات)
شماره کارت  ۶۴۰۷-۵۰۰۷-۹۹۷۹-۶۰۳۷   (ویژه کفاره غیر عمد)
شماره کارت  ۴۶۶۶-۵۰۰۸-۹۹۷۹-۶۰۳۷   (ویژه کفاره عمد)
 
رئیس کمیته امداد تاکید کرد: اپلیکیشن‌های بله- بام- سکه- ایوا و سنا نیز بخش دریافت زکات فطریه را برای مشترکان خود فعال کرده‌اند و مردم با مراجعه به این اپلیکیشن‌ها نیز می‌توانند زکات فطریه خود را پرداخت کنند.
 
بختیاری خاطرنشان کرد: مدیران کمیته امداد در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف آمادگی دارند زکات جمع‌آوری شده را با رعایت موازین شرعی در اسرع وقت در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار دهند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۵۴۵


ارسال