دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹
رئیس پلیس راهور سیستان و بلوچستان خبر داد؛
محدودیت ها و تمهیدات ترافیکی عید فطر در سیستان و بلوچستان
 
علی نام درست گفت: در اجراي دقيق مصوبات ستاد ملي و قرارگاه مقابله با کرونا محدوديت هایی در ایام تعطيلات عيد سعيد فطر در دستور کار قرار گرفته است.
علی نام درست، رئیس پلیس راهور سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در اجراي دقيق مصوبات ستاد ملي و قرارگاه مقابله با کرونا، مبني بر محدوديت و ممنوعيت سفرها در ايام تعطيلات عيد سعيد فطر، تردد خودروهای شخصی با پلاک غیربومی در معابر شهری سیستان و بلوچستان ممنوع شد.

وی ساعت منع تردد شبانه تمامی خودروها  در این ایام را نیز از  ۲۲ تا سه اعلام کرد و گفت: پليس راهور در اجراي مأموريت‌هاي ذاتي نسبت به کنترل و اعمال قانون در خصوص سفرها و ترددهاي غيرمجاز در سطح معابر شهری براساس شهرهای داراي وضعيت قرمز، نارنجي و زرد اقدام و جرائمی اعمال خواهد کرد.

به گفته نام درست، رانندگان خودرو های غیر بومی نیز که در ایام تعطیلات عید سعید فطر اصرار به تردد در سطح معابر شهری استان را داشته باشند در شهرهای قرمز ملبغ یک میلیون تومان و در شهرهای زرد و نارنجی ۵۰۰هزار تومان اعمال قانون می شوند.

وی ادامه داد: در تعطیلات پیش رور تمامی خودروهای شخصی در صورت تردد در ساعات منع تردد شبانه در سطح شهر ها نیز مبلغ ۲۰۰ هزار تومان جریمه ممی شوند، ناوگان حمل و نقل عمومي بار و مسافر و خودروهای وانت بار با پلاک شخصی که در امر جابه جای مسافر و ارزاق عمومی فعالیت دارند،  از اين دستورالعمل مستثني هستند.

رئیس پلیس راهورسیستان و بلوچستان با اشاره به  محدودیت ها و تمهیدات ترافیکی نماز عید سعید فطر در زاهدان هم گفت: این محدودیت ها از ساعت ۶ صبح روز عید آغاز می شود و تا پایان مراسم نماز عید و روان سازی کامل ترافیک ادامه خواهد داشت.

وی درباره محدودیت ترافیکی مسیر حرکت نمازگزاران اهل تشیع گفت: در مسیر رفت به سمت محل برگزاری نماز هیچگونه محدودیتی برای تردد در نظر گرفته نشده است، ولی در مسیر برگشت از بزرگراه خلیج فارس - مقابل بیمارستان امام علی (ع) به سمت میدان دکتر حسابی، خیابان بزرگمهر از تقاطع پرستار تا تقاطع دانشجو و خیابان پرستار از پارکینگ تا پل زیر گذر به سمت شهرک غدیر محدودت تردد به صورت یک طرفه اعمال خواهد شد.

نام درست با اشاره به محدودیت های ترافیکی اعمال شده در مسیر حرکت نمازگزاران اهل سنت هم اظهار کرد: در مسیر رفت نماز گزاران به محل برگزاری نماز هیچگونه محدودیتی اعمال نخواهد شد، ولی در مسیر برگشت نماز گزاران، از مسیر غرب به شرق به سمت میدان پرستار، خروجی از میدان پرستار به سمت میدان امام رضا (ع)، حدفاصل میدان پرستار- بلوار انقلاب و میدان امام رضا(ع)، مسیر جنوب به شمال و میدان ترمینال از کمربندی به سمت تقاطع امام خمینی(ره) و سرداران شهید تردد به صورت یکطرفه اعمال می شود.

وی با بیان این که رانندگان از سوار کردن مسافر بر وانت بارها جدا خود داری کنند، افزود: رانندگان در ورودی و خروجی پارکینگ ها از پارک کردن خودرو خودداری کنند و برای جلوگیری از تصادفات احتمالی هر گز به صورت خلاف جهت حرکت نکنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۶۰۱


ارسال