پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵
میزان زکات فطره رمضان۱۴۰۰ اعلام شد
 
میزان زکات فطره و کفاره عمد و غیرعمد سال 1400 اعلام شد.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدرضا ثبوتی مدیر حوزه ریاست دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم، مبلغ ۲۰ هزار تومان، بر مبنای قوت غالب برنج خارجی مبلغ ۷۵ هزار تومان و بر مبنای قوت غالب برنج ایرانی ۱۰۰ هزار تومان است.

وی افزود: مبلغ کفاره غیر عمد و تاخیر برای هر نفر/روز بر اساس گندم مبلغ ۵/۰۰۰ تومان، بر اساس برنج خارجی مبلغ ۱۵/۰۰۰ و بر اساس برنج داخلی مبلغ ۳۵/۰۰۰  است که باید پرداخت شود.

وی ادامه داد: مبلغ کفاره عمد برای هر نفر/روز بر اساس گندم مبلغ ۳۰۰/۰۰۰ تومان، بر اساس برنج خارجی مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰تومان و بر اساس برنج داخلی مبلغ ۲/۱۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 ثبوتی تصریح کرد: پرداخت زکات فطره عام به سید جایز نیست اما پرداخت از جانب سید به عام جایز می باشد.

وی گفت: پرداخت کفاره به افراد تحت تکفل و واجب النفقه جایز نیست و لازم است که کفاره مصرف خوراک شود و در مصارف دیگر جایز نیست.

برپایی نماز عید سعید فطر

مدیر حوزه ریاست دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان با اعلام این خبر گفت: نماز عید فطر ساعت ۶:۳۰ صبح روز عید در محل مصلای المهدی(عج) زاهدان به امامت آیت‌الله محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان برگزار می‌شود.

ثبوتی بر لزوم رعایت ضوابط بهداشتی در برگزاری نماز عید فطر زاهدان تاکید کرد و خواستار رعایت حداکثری این ضوابط و به همراه آوردن زیرانداز، سجاده و مهر شخصی شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۶۰۶


ارسال