دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد؛
حضور حداکثری مردم در انتخابات؛ مشکل گشای فشارهای اقتصادی /مقاومت فلسطین، نگهبان استکبار در منطقه را موشک باران کرد
 
اهمیت انتخابات و تلاش دشمن برای دوقطبی سازی حضور و عدم حضور، جنایت شهادت دختران در کابل و اقدامات رژیم کودک کش اسرائیل در غزه، لغو امتیاز تنباکو به فتوای میرزای شیرازی از مهم ترین محورهای خطبه های نماز جمعه در شهرستان های مختلف سیستان و بلوچستان بود.
به گزارش عصرهامون؛ حجت السلام عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی فاطمه الزهرا(س) بیان کرد: خودم و شما برادران و خواهران ایمانی را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم و تقوا همچون سپری در برابر گناهان است که انسان را حفظ می کند.

وی افزود: امروز بیست و چهارم اردیبهشت ماه مصادف با لغو امتیاز تنباکو به فتوای میرزای شیرازی است که در سال ۱۲۷۰ این فتوا مشهور صادر شد و یک کلمه هم بیشتر نبود و همین امر باعث شد طوفانی علیه واستکبار و استعمار که فقط به منافع شخصی خود را ترجیح می دادند به پا شود.

امام جمعه ایرانشهر تصریح کرد: با صدور فتوای لغو امتیاز تنباکو توسط میرزا شیرازی کار استعمار یکسره شد و این موضوع قدرت مرجعیت و روحانیت را نشان می داد که بعد از آن همدلی روحانیون و مردمی بودن آنان از خصوصیت منحصر به فرد روحانیت تشیع به شمار می رفت.

این خطیب جمعه اضافه کرد: دست اندازی خارجی ها که منافع و ثروت مردم را به یغما می بردند، با تدابیر روحانیون آگاه و خبیر قطع شد و قراردادهای مختلفی که‌ در جریان رویتر، مشروطه و دیگر قراردادها مشاهده می کنیم، اگر حضور روحانیت نبود، شاید تا الان هم شاهد جریان استکبار و استعمار بودیم.

بزمانی با اشاره به اخراج فلسطینی ها از قدس شریف و تخریب خانه هایشان توسط رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد: مردم در مسئله غزه و کرانه باختری دست به دست در مقابل توطئه های صهیونیستی خیزش داشتند و با تفکر متفاوت آن هم از نوع موشک باران شهرهای صهیونیستی را اداره می کنند.

امام جمعه ایرانشهر با گرامیداشت یاد و نام سردار شهید سلیمانی، عنوان کرد: این شخصیت بزرگوار دست مقاومت را پر کرد‌.

وی تصریح کرد: حادثه غم انگیز مدرسه سیدالشهدا را که پشت صحنه آن رژیم آمریکا و جنایت های آنان وجود دارد را محکوم می کنیم و خروج از منطقه افغانستان برای آمریکایی ها سخت است.

وی گفت: ۴۰ سال طراحی دشمن برای ما این بوده که کشور اسلامی را تحت فشار خودش از قبیل مواردی چون تحریم ها، تهدیدها، جنگ، نفوذ، سیاه نمایی، جوسازی قرار دهد و اکنون به نوعی برخی سوءمدیریت ها در کشور کمک به اهداف دشمن به ویژه در حوزه اقتصاد و معشیت کرد که کمر مردم را خم کند.

امام جمعه ایرانشهر اضافه کرد: اکنون هم استفاده از حربه ناامیدی در انتخابات در دستور کار دشمن بوده و اگر با حضور حداکثری ملت ایران و انتخاب اصلح آنان دولتی با نگاه تحولی، معتقد، تفکر انقلابی، خستگی ناپذیر، مقاوم در برابر مشکلات و امیدوار به آینده و حافظ استقلال کشور انتخاب شود، تیر خلاصی را بر گرانی ها، تورم، بیکاری، فساد و فشارهای اقتصادی و نارضایتی ها می زند و نقشه های شوم دشمنان نظام اسلامی را نقش بر آب می کند.
 
دشمن در حال دو قطبی سازی حضور و عدم حضور در انتخابات ۱۴۰۰ است

حجت الاسلام مجتبی بامری امام جمعه سراوان در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان کرد:  انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را در پیش رو داریم، اما باید دقت داشته باشیم به جهت شرعی و قانونی موظف به حضور پررنگ در صحنه هستیم چرا که حضور در این برهه از زمان بسیار موثر است.

وی افزود: دشمنان در حال دو قطبی سازی هستند تا بتوانند از این طریق با پوشش رسانه ای قوی در دل و ذهن مردم القا کند که حضور آن ها پای صندوق رای کمرنگ شود.

بامری با بیان اینکه حضور پر شور مردم پای صندوق های رأی بسیار مهم است، ادامه داد: اگر حضور پر رنگ باشد دشمن را ناامید و از قلدری دور می کند و دشمن در مقابل گفتمان انقلاب اسلامی به زانو در خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: یقینا رحمت و رفعت نظام مقدس جمهوری اسلامی شامل حال تمام نادمان می شود، اما مردم دقت داشته باشند که بصیرانه پای صندوق های رأی حضور داشته باشند، چرا که دشمن به دنبال این است که بگوید مردم از انقلاب فاصله گرفتند اما از این قصه هم سربلند بیرون خواهیم آمد.

امام جمعه سراوان گفت: حضور پر شور و انتخاب درست و اصلح باید مدنظر باشد، هر جا انتخاب درست انجام نشد، دشمن هجمه کرد و در برخی از موارد دچار مشکل شدیم، پس می طلبد یک رئیس جمهور معتقد به ظرفیت داخلی، مقاومت مقابل استکبار، تحول آفرین و تحول گرا در تراز انتخاب شود، چرا که جبهه مقاومت هر کجا حضور داشتند دشمن ذلیلانه از میدان خارج شد.

 بامری اظهار کرد: حادثه بسیار ناراحت کننده در کابل رخ داد، دختران بی گناه در سن ۱۰ تا ۱۲ سالگی در انفجار و آتش شهید و نزدیک به ۲۰۰ نفر مجروح شدند، در کشوری که ۴۵ سال استکبار جهانی مردم مسلمان آن را دچار رنج و محنت کرده و گروه های بی دین و جاهلانی به اسم مسلمان را اجیر کردند که انسانیت را خدشه دار کردند، این جنایت از هر نظر محکوم است.

وی بیان کرد: دست افراط گرایان و انسان های جاهل بی دین که گروه های تروریستی را تشکیل دادند به چنین جنایاتی آلوده است، داغ این جنایات باید به عرش برسد، سازمان های ببن المللی به دلیل اینکه دست پلید استکبار در این جنایات دخیل است و بر سر این سازمان هاست ساکت هستند.

امام جمعه سراوان گفت: غاصبان بی رحم کودک کش رژیم غاصب اسرائیل در این ایام بمب ها و آتش ها بر سر مردم مظلوم فرو ریخت، اما نکنه حائز اهمیت این است که قهرمانانی از مقاومت فلسطین باعث شد امروز مردم مظلوم غزه و فلسطین قدرتمند شوند و سگ نگهبان استکبار را در منطقه موشک باران کند.
وی خاطر نشان کرد: طراحی و توطئه هایی در منطقه توسط استکبار انجام شد اما با وجود مقاومانی همچون سلیمانی ها این نقشه ها نقش بر آب شد و به امید خدا این رژیم جعلی و سگ نگهبان استکبار در منطقه از روی زمین محو خواهد شد‌.
 
آزادی قدس شریف نزديک تر از هر زمان دیگر شده است
 
حجت‌الاسلام محمود پارسا امام جمعه شهر بنجار در خطبه های نماز جمعه گفت: امروز سالروز لغو امتیاز تنباکو به فتوای آیت الله میرزا حسن شیرازی در سال ۱۲۷۰به مدت پنجاه سال امتیاز تجارت توتون و تنباکو را انگلیس واگذار کرد.

وی افزود: بیست و پنجم اردیبهشت ماه سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی است، اینکه ما به دنبال ترویج فرهنگ غرب و لغات و مد آنها نباشیم به همین خاطر زبان و لهجه خود افتخار و احساس عزت کنیم ولی اولویت است که در کلمات محاورات خود از کلمات انگلیسی استفاده نکنیم.

امام جمعه بنجار بیان کرد: بیست و هفتم اردیبهشت ماه پنجم شوال سالروز ورود مسلم بن عقیل به کوفه در سال ۶۰ هجری است که برای یاری کردن امام حسین علیه السلام از مردم کوفه عهد گرفت، ۱۸ هزار نفر اعلام آمادگی کردند ولی در آخر ایشان را تنها گذاشتند و این درس و عبرتی در تاریخ است که امام و ولی خودمان را تنها نگذاریم.

وی خاطرنشان کرد: ۳۱ اردیبهشت ماه سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط آل سعود و وهابیت است که دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد، عده مسلمان نما کمر همت بستند تیشه به ریشه اسلام بزنند که امیدواریم با ظهور حضرت حجت (عج) کمر مشترکین وهابیت و آل سعود بشکند و انشالله گنبد و بارگاه برای ائمه بقیع بسازیم.

پارسا با اشاره به روز ملی جمعیت گفت: یکی از مهمترین مولفه های پیشرفت و آبادانی هر کشوری نیروی انسانی و جمعیت آن است که تولید و اشتغال با جمعیت رونق می‌گیرد و برای این اصل مهم هم مسئولان باید برنامه‌ریزی کنند و هم مردم، برای ازدیاد فرزندآوری باید برنامه مدون داشته باشند که جمعیت رو به پیری نرود و نیروی فعال و جوان و پا به کار همیشه در هر برهه از زمان وجود داشته باشد تا کشور ما قوی‌تر از گذشته باشد.

خطیب جمعه شهر بنجار به حوادث فلسطین اشاره کرد و گفت: جهان امروز بشریت بیخیال تر از گذشته نسبت به سرنوشت انسان های بیگناه و مظلوم و ستمدیده فلسطین به سر می برد، رژیم صهیونیستی خونریز و کودک کش، انسان های مظلوم و بیگناه را شهید می کند اما سازمان های بین المللی از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند که واقعاً نباید اسم آنها را بگذاریم سازمانهای حقوق بشر، چرا که باید از کودکان فلسطینی دفاع کنند.

امام جمعه بنجار گفت: به برکت خون شهدا امروز امن ترین نقطه دنیا که به قول آنها اسرائیل بود به نا امن ترین نقطه دنیا مبدل شده است و نشانه هایی وجود دارد که احساس می‌شود آزادی قدس شریف از هر زمان دیگر نزدیکتر است.
 
نقش کلیدی مکتب حاج قاسم؛ در پیروزی جوانان فلسطینی / تحول گرایی در کشور فقط توسط دولت انقلابی و جوانان میسر می شود

حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ امام جمعه چابهار بیان کرد: کسانی که در زندگی اجتماعی با پدر و مادر خود، نامهربانی و با غیظ و غضب با آنان برخورد می‌کنند، نه تنها در آخرت مورد عذاب خدای سبحان واقع می‌شوند، بلکه در دنیا هم هیچ لذت و بهره ای از زندگی خود نمی‌برند.

وی افزود: یکی از مهم ترین دلایل استحکام خانواده، خدمت به پدر و مادر است و کسانی که می‌خواهند در این دنیا از زندگی راحت و مطلوبی برخوردار باشند، باید با پدر و مادر با مهر و محبت برخورد کنند تا به زندگی خود، سامان ببخشند و شیرینی زندگی، در خانواده آنها همواره شعله ور بماند.

خطیب جمعه چابهار ضمن تبریک عید سعید فطر، با اشاره به دستاوردهای عظیم در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: در این ماه عزیز توجه به خداوند مخصوصا در شب های قدر، مراقبت کردن در ساعات روز برای باطل نشدن روزه انجام می‌دادیم و ما در طول یک ماه درحال تمرین کردن برای یازده ماه دیگر خود هستیم پس باید برای کل سال بهره ببریم.

وی با اشاره به سالروز لغو قرارداد ننگین تنباکو اظهار کرد: جنایتکاران انگلیسی در یک قرارداد مسئله تنباکو انحصار کردند و قرارداد استعماری که همه منافع به جیب انگلیس می‌رفت و همه مضرات برای ایران بود.

موسوی ادامه داد: ولایت فقیه تا الان ببینید برکات زیادی برای کشور ما داشته است و لغو قرارداد ننگین تنباکو هم یکی از این برکات در ایران است.

وی با اشاره به ۲۶ اردیبهشت و سالروز اشتغال فلسطین توسط رژیم منحوس و جنایتکار با حمایت انگلیس پلید اذعان کرد: انگلیس خبیث یک عده بی وطن بنام یهود را که سرزمینی نداشتند در سرزمین های اسلامی وطن داد و آن جا را اشغال کردند.

امام جمعه چابهار گفت: ۷۰ سال با کشتار و خونریزی با پشتیبانی آمریکا و مستکبران مسلمانان را قتل عام کردند و جنایت های آنها بیشتر شده است و در حال شهید دادن هستند ولی جوانان فلسطین و گروه های مقاومت با توجه به مکتب حاج قاسم هدایت شدند و جسارت و راه اصلی پیدا کردند و در مقابل این رژیم زورگو و جنایتکار ایستادند.

موسوی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری درخصوص تحول گرایی خاطر نشان کرد: تحول و پیشرفت علم و تکنولوژی فقط با تلاش و کوشش جوانان این مرز و بوم صورت می‌گیرد و ایشان اشاره مستقیم به روی کار آمدن دولت انقلابی داشتند که ایمان به انقلاب و ارزش های دینی داشته و به جوانان اعتماد داشته باشد چراکه راه پیشرفت و رسیدن به این تحول فقط به دست جوانان این کشور میسر می شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۶۵۶


ارسال