يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰
کدخدایی: ملاک در بررسی صلاحیت‌ نامزدها مصوبه شورای نگهبان است
 
سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که آیا صلاحیت داوطلبان در چارچوب مصوبه جدید شورای نگهبان بررسی می شود، گفت: شورای نگهبان این بار از بین کسانی که شرایطی که شورای نگهبان اعلام کرده دارا هستند، بررسی صلاحیت‌ها را صورت خواهد داد. در بررسی صلاحیت نامزدها ملاک مصوبه شورای نگهبان است
 
به گزارش عصرهامون به نقل از خبرگزاری میزان - عباسعلی کدخدایی عصر امروز پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به مصوبه اخیر شورای نگهبان، ثبت نام‌ در انتخابات، روند متعادلی  پیدا کرده و حرکت رو به جلویی داریم. مشکلات گذشته را شاهد نیستیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا صلاحیت داوطلبان در چارچوب مصوبه جدید شورای نگهبان بررسی می شود، گفت: شورای نگهبان این بار از بین کسانی که  شرایطی که شورای نگهبان اعلام کرده دارا هستند، بررسی صلاحیت‌ها را صورت خواهد داد. در بررسی صلاحیت نامزدها ملاک مصوبه شورای نگهبان است.
سخنگوی شورای نگهبان درباره این سوال که آیا شورای نگهبان تعداد صندلی‌های نهایی کاندیدا‌ها را  به صدا و سیما اعلام کرده است، گفت: این موضوع بیشتر به شوخی شبیه بود مانند اینکه وزارت کشور بگوید ما می‌دانیم چند نفر ثبت نام می‌کنند. شورای نگهبان بر اساس معیار‌های قانونی بررسی صلاحیت‌ها را انجام می‌دهند.

کدخدایی در خصوص اینکه آیا معیار شورای نگهبان همان رد صلاحیت‌های قبلی است یا صلاحیت افراد مجددا سنجیده و بررسی می شود، افزود: قانون ملاک ماست. قانون منعی برای ثبت نام افراد ندارد. همانطور که به داوطلبین انتخابات مجلس گفتیم. وضعیت افراد به موجب قانون تغییری نکرده است.

وی در رابطه با اینکه برخی کاندیدا‌ها بیانیه سیاسی می‌خوانند و ساختار شکنی می‌کنند، آیا شورای نگهبان این‌ موارد را رصد می‌کند، گفت: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران از این تریبون‌های مجانی زیاد در اختیار افراد قرار داده است و شورای نگهبان نسبت به این افراد هیچ محدودیتی ندارد و موارد خلاف قانون رصد می‌شود.
 
سخنگوی شورای نگهبان درباره رصد موارد تخلف و تبلیغات نامزدهای انتخابات نیز خاطرنشان کرد: اگر در زمینه تبلیغات و صرف هزینه‌ها امرخلاف قانونی  باشد، در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ می‌شود. در مسیر مالی و  تبلیغات قوانینی داریم که بر اساس آن عمل خواهیم کرد.
 

انتهای پیام / 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۶۶۰


ارسال