سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۸
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای:
راه های روستایی سیستان وبلوچستان رتبه نخست کشور را کسب کردند
 
ایوب کرد گفت: با احداث 178 کیلومتر راه روستایی، سیستان وبلوچستان رتبه نخست کشور را در این بخش به خود اختصاص داد.
به گزارش عصرهامون، ایوب کرد،مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: افزون بر 178 کیلومتر از راه های روستایی بالای 20 خانوار  این استان بر اساس قانون برنامه ششم توسعه سال 99 احداث شد.

وی افزود: در این راستا این استان توانست با احداث 178 کیلومتر راه روستایی رتبه نخست کشور را در این بخش به خود اختصاص دهد.

این مقام مسئول ادامه داد: تاثیر راهها و جاده های ارتباطی به عنوان شریانهای حیاتی در فرایند توسعه هر منطقه بسیار حائز اهمیت است به گونه ای که در عصر کنونی توسعه یا عدم توسعه مناطق مختلف شهری و روستایی به وجود همین راهها و جاده ها وابسته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اذعان کرد: راه روستایی به عنوان ابتدایی‌ترین زیرساخت توسعه موجب تسهیل در فراهم نمودن امکانات مورد نیاز به شمار می‌آید که هم از حیث کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها و هم تسهیل در فروش محصولات و تولیدات مربوطه از طریق برقرار نمودن ارتباط آسان و ایمن به سایر نقاط حائز اهمیت است و موجب شکوفایی و توسعه اقتصادی مناطق مذکور می شود.

وی با بیان اینکه حمل و نقل ايمن، سريع و باصرفه مستلزم بسترسازي و ايجاد راه است، تصریح کرد: با توجه به اینکه افزون بر 50 درصد جمعیت سیستان و بلوچستان در مناطق روستایی زندگی می کنند این اداره کل تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت راههای ارتباطی این مناطق بکار بسته است به طوری که در سالهای اخیر با همت مضاعف علاوه بر احداث راه های روستایی، اقدام به روکش آسفالت و بازگشایی محورهای صعب العبور برای تردد ایمن روستاییان گرامی استان کرده است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۶۶۹


ارسال