سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
محمد شریعتمداری روز گذشته پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وعده‌هایی داد که در ۴ سال دولت روحانی همین وظایف را داشت ولی گامی در جهت آن بر نداشت.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، عصر روز گذشته با حضور در ستاد انتخابات کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.
وی وزیر بازرگانی در دولت هشتم بود و پس از آن در ابتدای دولت روحانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون رئیس جمهور مسئولیت داشت.
 
شریعمتداری پس از نام نویسی در انتخابت ۱۴۰۰ در مورد بخشی از برنامه‌هایش خودش گفت: 
* می‌آیم تا امنیت شغلی کارگران تضمین شود و آز آن‌ها که بیکار شدند، حمایت کنم. 
* مسکن و تامین اجتماعی مردم خصوصاً کارگران را با همراهی خودشان تامین کنم و تضمین امنیت اقتصادی و تکریم بازنشستگان عزیز را تداوم بخشم.
* می‌دانم هزینه‌های آموزشی دهک‌های ثروتمند جامعه ۶۰ برابر دهک‌های فقیر است؛ آمده‌ام تا عدالت آموزشی را برقرار کنم.
* می‌آیم تا اشتغال جوانان  فقط در حد وعده و شعار باقی نماند 
و...
 
براساس این گزارش، این سخنان شریعتمداری به عنوان داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در حالی بیان می‌شود که او در دولت اول روحانی، معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرست وزارت ورزش و جوانان (به مدت ۲۰ روز)  بود.
 
شریعتمداری همچنین که در دولت اول و دوم اصلاحات وزیر بازرگانی بود. وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ ریاست ستاد انتخاباتی حسن روحانی را بر عهده داشت و پس از آن تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوزادهم را به عهده گرفت. 
 
نمایندگان مجلس دهم در شهریور سال ۹۷  طرح استیضاح شریعتمداری با محورهای ضعف مدیریت، عدم کنترل و مدیریت بازار و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در دستور کار خود داشت اما شریعتمداری ناگهان در روزهای پایانی مهر ماه همان سال و پس از ۴۲۶ روز فعالیت از به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت استعفا داد، ولی روز از استعفا به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرف رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شد و توانست رای اعتماد بگیرد و عهده دار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی شود.
 
 
کدام طرح اشتغال‌زایی شریعتمداری به دولت رفت؟/ وقتی شریعتمداری بدون امضا و رضایت کارگران مصوبه شورای عالی کار را ابلاغ کرد
 
شریعتمداری امروز در از حقوق کارگران امنیت شغلی کارگران و حمایت از بیکاران سخن گفت که از مهر ماه سال ۹۷ تا کنون به عنوان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مسئولیت دارد در حالی که در راستای اشغالزایی اقدام موثری انجام نداد و اگر قرار بود در این زمینه گام بردارد می‌بایست طرحی برای حل مشکل بیکاری از ورازتخانه او روانه پاستور و یا مجلس می‌شد.
 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی سال گذشته بدون در نظرگرفتن نظرات نمایندگان کارگری در شورای عالی کار، مصوبه این شورا در مورد حداقل دستمزد سال ۹۹ را بدون امضا و رضایت نمایندگان کارگری ابلاغ کرد.
 
او در آن زمان وعده بازنگری  دستمزد کارگران در سال گذشته را داد اما به آن عمل نکرد و امروز از حقوق کارگران سخن می‌گوید.
 
 
آیا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روند صندوق‌های بازنشستگی را اصلاح کرد؟ 
 
شریعتمداری امروز از تدام تکریم بازنشستگان سخن گفت اما قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پس از ۸ سال از اسفنده ماه گذشته روند اجرایی به خود گرفت؛ و حال سوال این است که چرا شریعتمداری که امروز از تامین اجتماعی و تکریم بازنشسگان سخن می‌گوید، از روزی که به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد؛ آن را پیگیری نکرد و بعد از دو سال چند ماه به یاد اجرای این قانون افتاد.
 
صندوق‌های بازنستگی که با منابع و پول بازنشستگان ارتزاق می‌کند تا در روزهای بازنشستگی بتواند حقوق پرداخت کارمندان و کارگران بازنشسته را پرداخت کند، سال‌هاست به حیات خلوط دولت تبدیل شده است؛ ایا شریعتمداری در این راستا گام برداشت تا روند مدیریت این صندوق‌های به گل نشسته اصلاح شود، یا همان روش قبل را با انتصاب نورچشمی‌ها ادامه داد؟؛ پاسخ به این سوال هم منفی است و حال روز این صندوق‌ها گویای همه چیز است.
 
 
ماجرای پرونده جنجالی داماد وزیر
 
محکومیت محمدهادی رضوی داماد شریعتمداری از متهمان پرونده بانک سرمایه به حبس و رد مال و شلاق و ... از جمله اقدامات دستگاه قضایی در امر مبارزه با فساد ۱۳۹۸ بود. هادی رضوی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور به ۲۰ سال حبس، رد مال، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی و همدست وی احسان دلاویز به جرم معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به ۱۰ سال حبس محکوم شده‌اند.
 
 
 
قاچاق مخفی ۶۴۰۰ خودروی لوکس!
 
در زمان وزارت محمد شریعمتداری در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت واردت مخفی ۶۴۸۱ خودروی لوکس به صورت شبانه مطرح و اعلام شد.
 
بر اساس ابلاغیه دفتر مبارزه با جرائم سازمان‌یافته به گمرکات کشور در آن زمان ۶۴۸۱ خودرو به‌دلیل استفاده از ثبت سفارشهای غیرقانونی مشمول مقررات قاچاق کالا شدند و هنوز نتیجه مشخصی از مسببان و منتفعان این پرونده اعلام نشده است.
 
 
بیکاری ۳۶۰ هزار نفر پس از واردات البسه خارجی
 
یا اینکه امیر خجسته نماینده سابق مجلس در سال ۹۷ گفته بود: اطلاع دارم ۳۶۰ هزار نفر در بحث واردات البسه خارجی بیکار شده‌اند به سبب آن که کسانی با واردات لباس از ترکیه و چین و کشورهای آسیای شرقی سودهای میلیاردی می‌برند. ما این مسائل را با مستندات اثبات کردیم و مستندات را به مسئولان گمرک ارائه دادیم که چگونه نزدیک به ۶ هزار خودروی لوکس به صورت شبانه وارد کشور می‌شود.
 
وی ادامه داد: سوال ما از مسوولان دولت این است آیا این پورشه و مازارتی را مردم عادی در کیف خود وارد کشور می‌کنند یا دست مافیایی وابسته به برخی عناصر فاسد در کار است؟
حال امروز محمد شریعتمداری که برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده است مدعی شده است که برای دفاع از حقوق کارگران و بازنشستگان و اجرای عدالت آموزش وارد کارزار انتخابات شده در حالی که او در مدت زمانی که در دولت دوم روحانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود؛ و در راستای همین شعارهای امروزش مسئولیت داشت قدم برنداشته بود و امروز از این وعده سر می‌دهد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۷۲۷


ارسال