دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲
رئیس مرکز بهداشت شهرستان چابهار خبر داد:
کشف و معدوم سازی بیش از نیم تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در چابهار
 
عبدالرسول خدمتی گفت: بیش از نیم تن مواد غذایی حساس تاریخ مصرف گذشته از انواع لبنیات و خامه در شهرستان چابهار معدوم شد.
به گزارش عصرهامون، عبدالرسول خدمتی؛ رئیس مرکز بهداشت چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: سلامت شهروندان در اولویت نخست بخش بهداشت و درمان است و در همین زمینه پایش بهداشتی صنوف به‌طور ویژه در دستور کار قرار دارد و همه آن‌ها مکلف به رعایت بهداشت و شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستند.
 
وی با تاکید بر اینکه با فروشندگان مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته به‌طور جدی، قانونی و بدون اغماض برخورد می‌شود عنوان کرد: واحدهای صنفی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا را رعایت نکنند برخورد جدی می شود.
 
رئیس مرکز بهداشت چابهار تصریح کرد: بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت چابهار در بازدیدهای مستمر در دو نوبت صبح و عصر حدود نیم تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته را از سطح عرضه توقیف خارج کردند.
 
وی ادامه داد: معدوم سازی مواد غذایی تاریخ گذشته پس از طی مراحل قانونی با هماهنگی مقام قضایی از چرخه مصرف خارج و در محل سایت پارک شیخان معدوم شد.
 
خدمتی از عموم مردم خواست که مایحتاج غذایی خود را از مراکز معتبر و فروشگاه‌های دارای محصولات با مشخصات بهداشتی کامل از قبیل پروانه ساخت، مواد تشکیل‌دهنده، تاریخ تولید و انقضا و آدرس محل تولید خریداری کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده مشکلات بهداشتی و مواد غذایی غیر بهداشتی و تاریخ مصرف گذشته در هر ساعت از شبانه‌روز، آن را به سامانه تلفنی ۱۹۰ بهداشت اعلام کنند و همیار بازرسان بهداشت محیط باشند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۷۳۲


ارسال