دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸
دستان پرمهری که به یاری محرومین شتافتند؛
فعالیت یک گروه جهادی در سیستان و بلوچستان با نام حبیب دلها
 
قرارگاه جهادی فرهنگی حاج حبیب لک زایی یکی از چندین گروه جهادی حاضر در سیستان و بلوچستان است که در طول چند ماه گذشته مشغول خدمات رسانی به محرومین جامعه به خصوص خانواده های نیازمند و کم درآمد است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از اوشیدا؛ سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور از نگاه بسیاری از کارشناسان دارای محرومیت و عقب ماندگی تاریخی است که برخی از تصمیمات نادرست دولت در این استان باعث تشدید این محرومیت ها شده است.

با از بین رفتن اقتصاد خانواده ها در سال های اخیر و گرانی کالاهای اساسی در کشور بسیاری از خانواده های شمال سیستان و بلوچستان که عمدتا مشاغل خود را به واسطه وجود خشکسالی و انسداد مرز از دست داده اند در وضعیت بد معیشتی به سر می برند.

از همین رو با توجه به وجود فقر در این استان در سال های اخیر گروه های جهادی بسیاری وارد میدان شده اند تا بتوانند باری هر چند کوچک از روی دوش خانواده های نیارمند بردارند.

قرارگاه جهادی فرهنگی حاج حبیب لک زایی یکی از چندین گروه جهادی حاضردر سیستان و بلوچستان است که در طول چند ماه گذشته مشغول خدمات رسانی به محرومین جامعه به خصوص خانواده های نیازمند و کم درآمد است.

امیر عزیزیان مسئول قرارگاه جهادی،فرهنگی حاج حبیب لک زایی در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: در هشت ماه گذشته فعالیت این گروه جهادی در منطقه سیستان آغاز شد که در ابتدا به شناسایی خانواده های نیارمند پرداخته شد.

وی افزود: در ادامه با همکاری نهاد هایی همچون سپاه پاسداران، ائمه جمعه سازمان نوسازی مدارس و سایر نهادهای دیگر توانسته ایم گامی موثر در محرومیت زدایی سیستان و بلوچستان برداریم.

عزیریان بیان کرد: ساخت منزل محرومین، آبرسانی به چند روستای فاقد لوله کشی آب ،ساخت مسجد، حمام و سرویس بهداشتی از مهمترین اقدامات قرارگاه جهادی حاج حبیب لک زایی در ماه های گذشته بوده است.

وی ادامه داد: همچنین درمان بیماران و توزیع داروی رایگان در بین آنها، توزیع سبدهای غذایی و تجهیز پارک و بوستان در روستاها از دیگر فعالیت های انجام شده در سیستان و بلوچستان بوده است.

عزیزیان تصریح کرد: این گروه جهادی خوشبختانه با گسترش فعالیت های خود توانسته است در سایر استان های محروم کشور نیز گام های موثری بردارد و فعالیت های محرومیت زدایی را در استان هایی همچون هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی آغاز کند.

وی ادامه داد: با توجه به شعار سال در ادامه راه برنامه ریزی کرده ایم تا با ایجاد اشتغال در روستاها بتوانیم بخشی از اقتصاد از دست رفته خانواده ها را به آنها بازگردانیم.

عزیزیان گفت: هم اکنون بیش از ۱۰۰ جوان نخبه به عضویت این قرارگاه درآمده اند که پس از کسب آموزش و مهارت های لازم به فعالیت های محرومیت زدایی در سراسر استان خواهند پرداخت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۷۵۱


ارسال