دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۱
امام جمعه موقت زاهدان مطرح کرد؛
حضور پر شور در انتخابات عامل احقاق حقوق ملت ایران /روحیه جهادی و استکبارستیزانه گره گشای مشکلات موجود است
 
حجت الاسلام والمسلمین جواد طاهری گفت: هنگامی که رییس جمهور با پشتوانه محکم انتخاب شود این موضوع در معادلات منطقه ای بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین جواد طاهری امام جمعه موقت زاهدان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: حضور با شکوه و گسترده مردم در انتخابات پیش رو ضروری است، چرا که این حق مردم است که رییس جمهور خود را انتخاب کنند و باید از این فرصت برای تعیین سرنوشت سیاسی کشور خود استفاده کنند.

وی افزود: اگر عده ای در انتخابات شرکت نکنند، فرصت انتخاب را از خود می گیرند چرا که بلاخره یک نفر به عنوان رییس جمهور رای خواهد آورد و در این میان آنها فرصت را از خود گرفته و کسی که رای می آورد فرد مورد نظرمردم نخواهد بود و اگر می خواهند خواسته و نظر آنان محقق شود باید تصمیم خود را به صندوق بیندازند.

حضور پرشور در انتخابات سبب تضعیف دشمنان و تقویت دوستان

وی خاطرنشان کرد: عدم حضور، قهر یا غفلت در انتخابات به نفع کشور نیست چرا که انتخابات به مردم اجازه مشارکت در سرنوشت سیاسی خود را می دهد و اگر این حق را از خود سلب کنند این به سود ملت نخواهد بود، هنگامی که رییس جمهور با پشتوانه محکم انتخاب شود این موضوع در معادلات منطقه ای بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

امام جمعه موقت زاهدان تاکید کرد: جمهوری اسلامی در خارج از کشور دوستان و دشمنان زیادی دارد، حضور باشکوه مردم در انتخابات سبب تضعیف بدخواهان و تقویت حامیان کشور می شود.

وی اذعان کرد: عده ای به دنبال تشویش اذهان عمومی مبنی بر عدم حضور مردم در انتخابات به دلیل فشارهای اقتصادی هستند، اما ملت بابصیرت و آگاه ما پرشورتر از گذشته در صحنه حاضر می شوند تا تحولی داخلی را برای بهبود وضعیت ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: مردم برای انتخاب رییس جمهوری اصلح و در تراز گام دوم انقلاب باید ویژگی هایی مانند تهعد فرد منتخب به انقلاب و اسلام، متخصص و کارآمد، مدیر و مدبر برای بکارگیری استعدادها و ظرفیت های بی نظیر موجود در کشور، با حوصله، خوش اخلاق و صادق را در نظربگیرند.

فرد منتخب با روحیه جهادی از حق ملت ایران دفاع کند

حجت الاسلام طاهری افزود: رییس جمهور منتخب باید شجاع باشد فردی که بترسد و یا بهانه بیاورد، مناسب این مسئولیت نیست، چرا که کاندیدای منتخب باید شجاعانه به دنبال احقاق حقوق مردم و انقلاب باشد و از هیچ قدرتی جز خداوند نهراسد.

وی گفت: رییس جمهور منتخب باید بتواند با روحیه ای جهادی و استکبارستیزانه  همچون حاج قاسم سلیمانی از حق ملت ایران به خصوص در حوزه اقتصاد دفاع کند و با این روحیه، گره از مشکلات موجود باز کند.

وی ادامه داد: ایران در موقعیت استراتژیکی از لحاظ جغرافیایی قرار دارد و فرهنگ غنی ، ظرفیت ها و ذخایر انرژی موجود در کشور سبب شده تا دشمنان توجه خاصی به این کشور داشته باشند، انقلاب اسلامی همواره حامی مظلومان جهان بوده و از استکبار و دشمنان نمی هراسد و انتخابات می تواند فرصت یا تهدیدی برای ما و دشمنان باشد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۷۷۵


ارسال