دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۴
کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد؛
حضور حداکثری در انتخابات، باطل السحر جادوی نحس دشمنان/چشم استکبار به صندوقهای رای ماست
 
محمد جواد سجادی گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات ضامن حفظ نظام یکپارچه دینی خواهد بود.
عصرهامون، محمد جواد سجادی، یک کارشناس سیاسی مسائل سیاسی در گفت و گفت با خبرنگار پهره بیان کرد: در نظام مردم سالاری دینی، اراده مردم از شان و منزلت خاصی  برخوردار بوده و باعث پیدایش و استمرار حاکمیت است.

وی افزود: این خواست و اراده از منطق خاصی پیروی می کند که نتیجه آن همچنین نظامی از نظام های لیبرال دموکراسی غربی و نقش مردم در آن متمایز می شود.

این کارشناس مسائل سیاسی تصريح کرد: در بحث انتخابات با توجه به گفتار و معنويات مقام معظم رهبری، ما باید یک فردی را انتخاب کنیم که در وهله اول از فساد به دور باشد، خصوصا در بحث قوه مجریه که این حوزه  می تواند سر آمد فسادها در دیگر حوزه ها واقع شود.

وی عنوان کرد: در نظام اسلامی، مردم حکومت را انتخاب می کنند و تصمیم می گیرند سرنوشت و اداره امور کشور را به وسیله منتخبان خودشان در اختیارشان می گذارند.

 حضور حداکثری مردم در انتخابات، باطل السحر آرزوی دشمنان

سجادی اضافه کرد: این خواست و انتخاب، اراده مردم در سایه هدایت الهی هرگز به بیرون جاده فنا راه نمی یابد و از صراط مستقیم خارج نمی شود و نکته اصلی در مردم سالاری دینی این بوده که انتخاب مردم در انتخابات باید براساس شعور و بینش مذهبی، در چارچوب احکام الهی صورت بگیرد.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: اکنون غرب گرایانی که در درون کشور حضور دارند، نمی خواهند فضا و شرایط مملکت به سمت و سویی برود که از وجود نیروی کارآمد و ضد فساد بهره برد و بسیاری از رسانه های غربی هم دست به دست هم دادند که نگذارند مشارکت عمومی مردم در انتخابات به حداکثر برسد.

وی با بیان اين که جنگ رسانه‌ای دشمنان به عنوان ابزاری برای تحریف دستاوردهای انقلاب بوده، گفت: دشمنان نظام اسلامی همیشه  به دنبال دادن آدرس اشتباه به مردم با استفاده از ابزار رسانه هستند‌.

شناسایی و انتخاب فرد اصلح برای اداره امور کشور بسیار حائز اهمیت بوده   بهترین راهکار برای مشارکت حداکثری مردم است.

این کارشناس مسائل سیاسی تصريح کرد: ایران قوی با ایستادگی مردم مقابل تحریم ها و فشار های اقتصادی به وجود آمده و با حضور حداکثری در عرصه انتخابات ایرانی قوی تر را شاهد باشیم.

حضور مردم در عرصه انتخابات موجب اقتدار ملی است

وی عنوان کرد: امروز به یک دولت جوان و انقلابی برای قوی شدن ایران نیازمندیم و هر چه حضور مردم در عرصه انتخابات بیشتر باشد، اقتدار ملی بالاتر می رود.

سجادی عنوان کرد:  انتخابات همان طور که برای نظام اسلامی یک فرصت برای به نمایش گذاشتن اقتدار انقلاب به شمار می‌رود و معاندان نظام اسلامی امروز در تلاش هستند تا از این موضوع به عنوان فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در اندیشه­ سیاسی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری حضور حداکثری و فعال مردم در عرصه‌­ی انتخابات یک اصل بوده و اهمیت ویژه ­ای دارد، چون مشارکت در تعیین سرنوشت اجتماعی و سیاسی، حق همه آحاد جامعه و اصلی عقلانی و شرعی است.

وی با اشاره به این که لزوم احساس مسؤولیت انسان نسبت به سرنوشت فردی و جمعی خویش، از ارزش­های پذیرفته­ اسلام است، عنوان کرد: حضور مردم، یکی از آن عناصری بوده که دشمن را ناکام می کند، پس همه باید در انتخابات شرکت کنند که این امر موجب می شود که نظام جمهوری اسلامی تقویت بشود.

لزوم شرکت در انتخابات را به مردم گوشزد کنیم

به گفته سجادی، عدالت‌خواهی به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی یک نامزد خوب برای انتخابات ریاست‌ جمهوری و همچنین یک رکن مهم برای رسیدن به ایران قوی، یکی از تاکیدات جدی و اصلی در بیانات نوروزی آیت‌الله خامنه‌ای بوده که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

سجادی گفت: دشمن تلاش می‌کند که بخشی از مردم را مأیوس و دچار شبهه کند تا در انتخابات شرکت نکنند و ملت ایران باید مراقب این باشند که خدای ناکرده این مکر دشمنان اثر نگذاشته و برخی از افراد را دچار یأس و ناامیدی نکند.

وی بیان کرد: یکی از رسالت های افراد اهل علم این است که یأس را از مردم دور کنند و به آنان امید بدهند و وجوب شرکت در انتخابات را به آنان گوشزد کنند.

وی اضافه کرد: ما باید افراد را در خانواده، فامیل و دوستان را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت و رسالت اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران را برای آنان شفاف سازی کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۷۷۹


ارسال