سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۲
در نشست با اصحاب رسانه بررسی شد؛
اهم مصادیق جرائم و تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی/ مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نقشه های دشمنان را نقش برآب می کند
 
حجت الاسلام غلامرضا نجفی گفت: تشویق اذهان عمومی و نشر نتایج نظرسنجی و نظرسنجی های کاذب در خصوص انتخابات یا سیاه‌نمایی و بیان مطالب خلاف واقع و ایجاد اختلاف‌ بین اقشار جامعه به ویژه طرح مسائلی قومی و مذهبی از شایع‌ترین مصادیق جرائم و تخلفات انتخاباتی در حوزه رسانه و فضای مجازی است.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام غلامرضا نجفی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان در نشست با اصحاب رسانه استان در خصوص تبیین مصادیق جرائم و تخلفات انتخاباتی با اولویت تبلیغات در فضای مجازی که در تالار گفتگوي فرهنگسراي جوان برگزار شد، گفت: ساختار فضای مجازی در مقطع معاصر سبب سهولت دسترسی،  کاهش هزینه‌ها و فراگیری شبکه‌های اجتماعی همزیستی منحصر بفرد در فضای تعاملی در مقطع حاضر است.

وی ادامه داد: پوشش ۷۳ درصدی بهره ‌گیری از شبکه‌های اجتماعی در جامعه، فرصت های بی بدیلی را در حوزه تبلیغات انتخاباتی برای نامزدهای انتخابات پیش رو فراهم آورده است.

دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی افزود: رسانه‌ها در فضای اجتماعی استان باید به تشریح کارکردهای انتخابات بپردازند و مصادیقی همچون مشارکت حداکثری، پیمان مجدد با آرمان‌های انقلاب، کمک و پایبندی به قانون و حاکم شدن عقلانیت و اخلاق انتخاباتی را در جامعه اطلاع رسانی کنند.

نجفی بر رسالت رسانه های تعاملی در نهادینه سازی مفهوم سواد رسانه‌ای تاکید کرد و افزود: ضرورت دارد تا خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مکتوب استان در مقابله با هجمه های مرتبط با انتخابات در فضای مجازی، رویکردی ترویجی و پویا داشته باشند و از اتخاذ رویه های انفعالی در این حوزه اجتناب کنند.

مصادیق جرائم تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی

سرپرست مدیریت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در خصوص اهم مصادیق جرائم و تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی اظهار کرد: تبلیغات زودهنگام انتخاباتی، استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص برای تبلیغات، انتشار و تبلیغ علائم تحریم انتخابات نمونه ای از این جرائم است.

نجفی عنوان کرد: تشویق اذهان عمومی و نشر نتایج نظرسنجی و نظرسنجی های کاذب در خصوص انتخابات یا سیاه‌نمایی و بیان مطالب خلاف واقع و ایجاد اختلاف‌ بین اقشار جامعه به ویژه طرح مسائلی قومی و مذهبی از شایع‌ترین مصادیق جرائم و تخلفات انتخاباتی در حوزه رسانه و فضای مجازی است.

وی در ادامه به کارکردهای رسانه های تعاملی در حوزه انتخابات اشاره کرد و گفت: تحقق عدالت تبلیغاتی، ایجاد تالارهای گفت و گو، شکل گیری هشتگ ها، میتینگ های مجازی و کنفرانس های تعاملی در قالب وبینار بخشی از ظرفیت‌های فضای مجازی است که می‌تواند در شفافیت سازی گفتمان‌ها و هدایت رفتار سیاسی نامزدها و طرفداران ایشان اثربخش تلقی شود.

نجفی افزود: در بستر شبکه های تعاملی فرآیند ارزیابی دیدگاه‌های نامزدهای محقق می شود و از سویی با توجه به افزایش ضریب پوشش مخاطبان و کاهش آمار ستادهای فیزیکی و تبلیغات سنتی، این وجه از تبلیغات در فضای مجازی قطعاً مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به همه گیری ویروس کرونا با بهره‌گیری از فضای مجازی بسیاری از پروتکل های بهداشتی رعایت می‌شود و تبلیغات محیطی ایمن با مشارکت طرفداران نامزدها به منصه ظهور می رسد.

دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم تخلفات انتخاباتی با تاکید بر درخواست حضور موثر کلیه رسانه های استان در تبلیغ و ترغیب و مشارکت حداکثری آحاد مردم در انتخابات ابراز امیدواری کرد؛ بار دیگر در انتخابات ۲۸ خرداد ماه پیروز نهایی انتخابات، مردم تلقی شده و مشارکت گسترده مردم و توده‌های اجتماعی، نقشه های جنایت آمیز نظام سلطه را بار دیگر نقش بر آب کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۷۸۶


ارسال