پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶
رئیس کل دادگستری سیستان‌ و بلوچستان مطرح کرد؛
ضرورت پیشگیری از شکل گیری فضای دو قطبی در تبلیغات/ مستندات جرائم به شعب تخلفات انتخابات گزارش شود
 
حجت‌الاسلام علی مصطفوی نیا گفت: ضرورت دارد نامزدها و طرفداران نسبت به رعایت منشور تبلیغات انتخاباتی اهتمام کنند و دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی در صورت مواجه با بروز جرائم، مستندات را تنظیم و موارد را به دبیرخانه مرکزی و شعب اختصاصی رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی گزارش کنند.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام علی مصطفوی نیا، رئیس کل دادگستری سیستان‌ و بلوچستان، امروز در سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان که در سالن شهید بهشتی دادگستری کل استان برگزار شد، گفت: جرصد مستمر دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در خصوص فضای انتخابات ضروری است.

وی ادامه داد: بررسی مصادیق مجرمانه انتخابات و سیاستگذاری در حوزه سازوکار پیشگیری و مدیریت موارد مطروحه از اولویت های اصلی ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی است.

رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان افزود: پیشگیری از شکل گیری فضای دو قطبی در گفتمان تبلیغات، سیاه نمایی نظام و طرح مطالب موهون در خصوص سازوکار انتخابات و احراز صلاحیت ها از خطوط جدی اخلاق انتخاباتی است.

این مقام قضایی بیان کرد: ضرورت دارد تا نامزدها و طرفداران انتخاباتی نسبت به رعایت منشور تبلیغات انتخاباتی نهایت اهتمام را مبذول داشته و دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی در صورت مواجه با بروز جرائمی از این دست، بلافاصله مستندات را تنظیم و موارد را به دبیرخانه مرکزی و شعب اختصاصی رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی گزارش کنند.

مصطفوی نیا، بر اصل مدیریت فضای اجتماعی در مقطع فعلی توسط دستگاه های حاکمیتی تأکید کرد و گفت: باهدف جذب حداکثری و مشارکت گسترده آحاد مردم در انتخابات پیش رو ضرورت دارد تا سیاست های ترغیبی مدنظر قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان افزود: هدف ستاد، پیشگیری از شکل گیری جرائم انتخاباتی و تأکید بر ارشاد و توجیه نامزدها، طرفداران ایشان و کارکنان دستگاه های اجرایی و شکل گیری حداقلی پرونده های موضوع جرائم و تخلفات انتخاباتی است.

مصطفوی نیا ضمن اشاره بر ضرورت رصد فضای مجازی خواستار ایجاد بستر نقد منصفانه برنامه ها وعملکرد داوطلبان و اجتناب از تخریب شخصیت نامزدهای انتخاباتی شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۸۸۶


ارسال