شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۱
رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون ووشو مطرح کرد؛
وحدت؛ رمز پیشرفت و آبادانی کشور/اعتقاد به جوانان و مدیریت جهادی، شاخصه‌ مهم رئیس جمهور انقلابی
 
عباس شیبک با بیان این که اعتقاد به جوانان و مدیریت جهادی، شاخصه‌ مهم رئیس جمهور انقلابی است، گفت: مردم سیستان و بلوچستان همیشه در کنار هم برای آبادانی کشورشان تلاش کرده و این را بارها با حضور خودشان در انتخابات مختلف نشان داده اند، به طوری که همیشه این مرزداران و ولایت مداران رتبه اول مشارکت را ازآن خود کرده اند.
عباس شیبک، رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون ووشو و کوراش ایران در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: کمتر از یک ماه تا انتخابات ۱۴۰۰ در ۲۸ خردادماه زمانی باقی است، این بار به کسی که ملاک کارش خدمت به مردم باشد نه حکومت بر آن ها، رای می دهیم.
 
وی ادامه داد: انتخابات ریاست جمهوری بزرگترین میدان رقابت سیاسی احزاب و گروه ها و مردم در ایران محسوب می شود و تحقق حضور حداکثری ملت در شرایطی که دولت و نظام در نبردی دیپلماتیک با دولت های غربی به دنبال رفع تحریم ها هستند، می تواند بار دیگر مقبولیت و مشروعیت نظام جمهوری اسلامی ایران را به رخ مدعیان دموکراسی در جهان بکشد.
 
شیبک گفت: برخی از مردم جامعه احساس می کنند، رفتن به پای صندوق های رای، دردی را دوا نمی کند، در حالی که تجربه ثابت کرده است، مسیر بسیاری از دگرگونی ها از انتخابی درست و صحیح در پای صندوق های رای می گذرد.
 
به گفته وی، در شرایطی که دشمنان کشور عزیزمان ایران چشم به میزان مشارکت سیاسی مردم در انتخابات ۱۴۰۰ دوخته اند، کاندیدها می توانند برنامه ای خوب و مدون را در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی که امروز بزرگ‌ترین دغدغه مردم است، ارائه دهند تا موجب برگشت شوق و امیدواری در افرادی شوند که احساس می کنند، رای دادن آنها فایده ای ندارد.
 
راهکار تحقق مشارکت حداکثری
 
مشاور ورزش فرماندهی سپاه سلمان با بیان این که یک کاندیدا علاوه بر داشتن فاکتور های محبوبیت و مقبولیت مردمی، توانایی ارائه برنامه های انتخاباتی را نیز  باید داشته باشد، افزود: پرهیز از درگیری های بیهوده سیاسی، ارائه برنامه مناسب از سوی نامزدهای احتمالی برای برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی و معیشتی با بهره گیری از ظرفیت های داخلی و برخی دوستان خارجی یکی از مهمترین راهکارها برای تحقق مشارکت حداکثری است.
 
وی ادامه داد: کاندیداها باید به گونه ای عمل و صحبت کنند که تبیین شعارهای انتخاباتی بر اساس واقعیت ها باشد و از
سیستان وبلوچستان به عنوان استانی مرزدار و ولایت مدار شناخته شده و همیشه این را ثابت کرده که در بحث امنیت با هیچ کسی شوخی ندارد، در زمان حمله استعمار پیر انگلیس به مرزهای شرقی، مردم غیور بلوچ این را ثابت کردند، همچنین در دوران دفاع مقدس خون جوانان اهل سنت و شیعه در کنار هم ریخته شد، ولی وجبی از این خاک را به اجانب ندادند.
سوی رئیس جمهور قابلیت اجرایی در جامعه داشته باشد. در واقع شعارهای فاقد پشتوانه اجرایی باعث رو گردانی مردم از صندوق های رای خواهد شد، چراکه حقوق بشر در طول تاریخ، فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرده است. در طول دوره‌هایی از تاریخ، حکومت‌های استبدادی هیچ حقی برای مردم قائل نبوده و آنان را برده و مطیع فرامین خود می‌دانستند.
 
شیبک اظهار کرد: با گذشت زمان حقوق مدنی مردم به رسمیت شناخته شد که حقوق مدنی سیاسی آن دسته از حقوق اساسی انسان است که به حیثیت ذاتی او توجه دارد، حق حیات، تابعیت و رفت و آمد به اماکن مقدس، حق تساوی در برابر قانون، آزادی فکر، عقیده و بیان نیز از جمله حقوق اساسی و اولیه بشر و مادر برخی از حقوق به شمار می‌رود.
 
وی با بیان این که از نظر اسلام هر کس حق آزادی فکر، وجدان و مذهب دارد، گفت: قانون الهی جامع‌ترین و کامل‌ترین قانون بشری است، جمهوری اسلامی نیز قوانین خود اعم از قانون اساسی، مدنی، مجازات اسلامی و شیوه رسیدگی به این قوانین را از شریعت اسلامی گرفته است، به نوعی که حتی یک ماده قانونی مخالف اسلام در قوانین اساسی ایران وجود ندارد، لذا زمانی که این نظام قانونش را از اسلام دریافت کرده است، حق دیگران را رعایت خواهد کرد.
 
این قهرمان جهان افزود: در اصل ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی به حقوق اسلام پرداخته شده است، به طوری که تمام مذاهب بر اساس این قانون از حقوق سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار شده اند، در اصل ۱۲ قانون اساسی نیز مراعات احوالات شخصیت مدنظر قرار گرفته است که بر این اساس اختلافاتی در اصل طلاق، نفقه، وصیت، میراث و ... مورد قضاوت قرار می‌گیرد که این احوالات بر اساس قانون اساسی ایران، مطابق مذهب هر فرد قضاوت و برای بررسی موضوع نیز قاضی متناسب تعیین می‌شود.
 
جواب دندان شکن ادیان و مذاهب مختلف به دشمنان
 
به گفته وی، در ایران ادیان و مذاهب مختلفی وجود دارد که بر اساس قانون اساسی و از همه مهمتر قانون اسلام در کنار یکدیگر زندگی می کنند، هر چند که بارها دشمنان قسم خورده مردم دست به کار شده اند تا به قول خودشان وحدت و یکپارچگی را از بین ببرند، اما همیشه نقشه های پلید آنها نقش برآب شده و برادران و خواهران اهل سنت ما نه تنها درکنار مردم ایران ایستاده اند که حتی گاهی اوقات جلوتر از سایر اقوام و مذاهب جواب های دندانشکنی به استکبار جهانی داده است.
 
شیبک اذعان کرد: مردم سیستان و بلوچستان همیشه در کنار هم برای آبادانی کشورشان تلاش کرده و این را بارها با حضور خودشان در انتخابات مختلف نشان داده اند، به طوری که همیشه مرزداران و ولایت مداران این سرزمین کهن رتبه اول مشارکت را ازآن خود کرده اند، هر چند که روسای جمهور قبل
باید دولت جدید برحسب فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب به جوانان بلوچ و سیستانی و در کل این استان اعتماد کند و توجه ویژه ای داشته باشد، نه اینکه جوان ما را فقط برای رای دادن قبول داشته باشد.
از انتخابات قول های زیادی به اقوام و مذاهب این منطقه داده و شاید برخی از آنها را نیز عملی نکرده اند، ولی مردم مظلوم ما با این دیدگاه که حضورشان امنیت پایدار کشور را تضمین می کند، با دل و جان رای خود را به صندوق های رای انداخته اند.
 
وی اضافه کرد: اما در این دوره مردم عزیز ما مطالبه گرانه رای خواهند داد و دولتی جوان و انقلابی را انتخاب خواهند کرد که به وعده های انتخاباتی خود پایبند باشند و فکری منصفانه، دور از جناح بندی برای آبادانی، معشیت مردم و معضل بیکاری منطقه داشته باشند، این بار فریب هیچ نماد و رنگی را نخواهند خورد.
 
سابقه حضور مردم سیستان و بلوچستان در خط مقدم مقابله با دشمن
 
مشاور فرهنگی فدراسیون ورزش های زورخانه ای و پهلوانی افزود: سیستان وبلوچستان به عنوان استانی مرزدار و ولایت مدار شناخته شده و همیشه این را ثابت کرده که در بحث امنیت با هیچ کسی شوخی ندارد، در زمان حمله استعمار پیر انگلیس به مرزهای شرقی، مردم غیور بلوچ این را ثابت کردند، همچنین در دوران دفاع مقدس خون جوانان اهل سنت و شیعه در کنار هم ریخته شد، ولی وجبی از این خاک را به اجانب ندادند.
 
وی گفت: مقام‌ معظم رهبری بارها در صحبت هایشان از مردم سیستان و بلوچستان گفته و دفاع کرده اند،  ایشان در بحث مبارزه با قاچاقچیان فرمودند که قاچاقچی آن شخص محروم سیستان و بلوچستانی نیست که برای امرار معاش کوله پشتی حامل مقداری مواد غذایی یا اندک کالایی را حمل می کند تا بتواند از طریق فروش آن درآمدی کسب امرار معاش کند.
 
عنایت ویژه رهبری به مردم سیستان و بلوچستان
 
به گفته شیبک، رهبر معظم با درایت و آگاهی که دارند همه مسائل را رصد می کنند، از جمله موضوع محرومیت مردم سیستان و بلوچستان و عنایت ویژه ای به این منطقه دارند و خواستار رسیدگی و حل مشکلات هستند، اما متاسفانه  دولت ها هیچ اقدامی مثبتی جهت رشد و توسعه این استان انجام نداده اند.
 
وی گفت: سیستان و بلوچستان به عنوان جوان ترین استان کشور بیشترین آمار جوان، ازدواج و تولد کودکان را به خود اختصاص داده و از سویی کمترین میزان طلاق، جرم و جنایت ازآن این خطه است، استانی که از طریق آبهای آزاد می تواند قطب تجارت جهانی باشد و سواحل زیبای مکران و بیشترین معادن را در خود جای داد، اما با بی تدبیری برخی مسئولان و برخی دولت ها همیشه جزو استان های کم برخوردار بوده است، چراکه دولت هایی بر
ردم ما باید خوب بدانند مشکل اصلی کشور در درجه اول تحریم نیست، هرچند که بی تاثیر نبوده است، مشکل ما زمانی شروع شد که ما انتخاب درستی انجام ندادیم و فکر می کردیم، رای دادن یا ندادن ما تاثیر گذار نیست.
سرکار بوده اند که فقط مردمان این خطه را به عنوان سبد آرای خود می دیدند و هیچ گونه برنامه ای برای پیشبرد اهداف نظام در این منطقه نداشته اند.
 
تجدید مطلعی برای خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی
 
شیبک اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی، بهمن ۹۷ با صدور «بیانیه‌ گام دوم انقلاب» به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ گذشته پرداختند و توصیه‌هایی اساسی به ‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» مطرح کردند. بر این اساس، این بیانیه‌، تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به ‌ویژه جوانان و به ‌مثابه منشوری برای دومین گام‌ خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی خواهد بود و فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را رقم خواهد زد، گامی که انقلاب را به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی است، نزدیک خواهد کرد.
 
به گفته وی، نکته شایان توجه در این بیانیه خطاب قرار گرفتن جوانانبه طور ویژه است، جوانانی که مخاطبان اصلی رهبر معظم انقلاب در این بیانیه هستند، هر جا مشکل و معضلی در مسیر انقلاب تبیین شده، حل آن به جوانان سپرده و نکته دیگری که در این بیانیه بر آن تاکید شده توانایی ها، ظرفیت ها و زیرساخت‌های حیاتی و اقتصادی و عمرانی مناسب کشور برای پیشرفت است.
 
رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان اذعان کرد: باز هم متاسفانه دولت هیچ گونه برنامه ای برای جوانان این منطقه نداشته، به طوری که بیشترین آمار بیکاری به جوانان سیستان وبلوچستان اختصاص دارد، در حالی که اگر آن ها در پست های مدیریتی به کارگیری شوند، با توجه به پتانسیل و هوش بالایی که خداوند به آنها بخشیده، به طور قطع آبادانی منطقه و کشور را رقم خواهند زد.
 
وی افزود: باید دولت جدید برحسب فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب به جوانان بلوچ و سیستانی و در کل این استان اعتماد کند و توجه ویژه ای داشته باشد، نه اینکه جوان ما را فقط برای رای دادن قبول داشته باشد.
 
شیبک گفت: مقام‌ معظم رهبری می فرمایند، ریاست جمهوری مهمترین و موثرترین مدیریت کشور است. اینکه می گویند رئیس جمهور اختیارات ندارد، تدارکاتچی بوده و ۱۲ درصد و ۱۵ درصد اختیارات است و حرف هایی که این چند سال در گوشه و کنار شنیده یا از روی بی مسئولیتی و غرض ورزی، یا از روی بی اطلاعی گفته می شود، رئیس جمهور از پرمشغله ترین و پرمسئولیت
به کسی رای دهیم که همانند سردار سلیمانی، سردار دلهای مردم ایران باشد، کسی را انتخاب کنیم که به ما خدمت کند نه حکومت، یادمان باشد بعد از خداوند شهیدان ناظر بر کار ما هستند، پس به گونه ای عمل کنیم که در پیشگاه خداوند و آن ها شرمنده نشویم، با حضور در پای صندوق های رای یکبار برای همیشه درست و اصولی انتخاب کنیم.
ترین مدیریت های کشور بوده و همه مراکز مدیریتی کشور تقریبا در اختیار وی است.

یک رئیس جمهور اصلح باید ...
 

وی خطاب به داوطلبان ریاست جمهوری بیان کرد: سنگینی کار و این که چه چیزی را بردوش می خواهید بگیرید، بدانید، اگر می توانید وارد کارزار شوید ولی اینطور نباشد که سنگینی کار را ندانید. مشکلات و مسائل اصلی کشور را بشناسید. مسائل این مرز و بوم صدها مورد است که ده ها مسئله اصلی و مهم هستند، بدانید برای حل این مسائل چه راه حل و برنامه ای دارید ولو اجمالی.
 
این قهرمان ورزشی افزود: مسئله اقتصاد را بشناسید، اقتصاد مهم است، رشد تولید ملی، رشد سرمایه گذاری، تورم، ارزش پول ملی و ... مهم است. مسئله امنیت کشور و آسیب های اجتماعی بسیار مهم است. روبه رو شدن با سیاست های پیچیده دنیا بسیار اهمیت دارد. مسئله بسیار مهم فرهنگ و سیاست خارجی را باید بدانند. اگر می توانید این بار سنگین را بر دوش بگیرید وارد شوید.

مشکل اصلی کشور در درجه اول تحریم نیست
 
وی گفت: مردم ما باید خوب بدانند مشکل اصلی کشور در درجه اول تحریم نیست، هرچند که بی تاثیر نبوده است، مشکل ما زمانی شروع شد که ما انتخاب درستی انجام ندادیم و فکر می کردیم، رای دادن یا ندادن ما تاثیر گذار نیست. افرادی را به روش قبیله ای، جناحی یا مذهبی انتخاب کردیم، نه ازروی منطق، علم و آگاهی، هر کدام از ما نه تنها سرنوشت خودمان را رقم می زنیم، بلکه باعث پیشرفت یا عدم توسعه کشورمان می شویم، اگر ایران عزیز و به خصوص سیستان وبلوچستان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند، یکی از مقصران خودمان هستیم چون به افرادی رای دادیم که امروز باعث این همه مشکل در کشور شده اند.
 
شیبک اضافه کرد: در درجه اول همه باید برای امنیت پایدار کشور و جلوگیری از هرگونه دست درازی به آب و خاکمان، ناموسمان پای صندوق های رای برویم تا به استکبار جهانی یکبار دیگر همبستگی و وحدت ملی خودمان را نشان دهیم.
 
وی اظهار کرد: از همه مهمتر کسی را انتخاب کنیم که اخبار، آمار، بیکاری و گرسنگی را از تلویزیون نشنود، بلکه در کنار مردم آن را لمس و بتواند مشکلات را حل کند. دولت انقلابی و جوانی را انتخاب کنیم که به جوانان ایمان قلبی داشته باشد، به کسی رای دهیم که وزیران، مدیران و ادارات برای مردم کارکنند نه خودشان، به کسی رای دهیم که برایش تخصص مهم باشد نه افراد خانواده و حزبش.
 
شیبک ادامه داد: به کسی رای دهیم که همانند سردار سلیمانی، سردار دلهای مردم ایران باشد، کسی را انتخاب کنیم که به ما خدمت کند نه حکومت، یادمان باشد بعد از خداوند شهیدان ناظر بر کار ما هستند، پس به گونه ای عمل کنیم که در پیشگاه خداوند و آن ها شرمنده نشویم، با حضور در پای صندوق های رای یکبار برای همیشه درست و اصولی انتخاب کنیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۹۶۵


ارسال