شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰
در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح شد؛
حمایت شورای وحدت نیروهای انقلاب از آیت الله رئیسی/کاندید کاخ نشین نمی تواند محرومان را درک کند
 
غلام محمد طاهری، دبیر شورای وحدت نیروهای انقلاب سیستان و بلوچستان گفت: هدف از تشکیل انقلاب اسلامی توجه به مستضعفین، نیروهای محروم و پیاده کردن اسلام ناب محمدی بود، چرا که آدم‌های کاخ نشین نمی توانند برای قشر محروم و نیازمند جامعه برنامه‌ریزی و آنها را درک کنند.
به گزارش عصرهامون، غلام محمد طاهری دقایقی قبل در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان بیان کرد: در آستانه انتخابات این امر سرنوشت‌ساز قرار داریم که مردم با انتخاب خود سرنوشت چهار سال کشور را رقم می‌زنند.

وی افزود: از آنجایی که دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا را در پیش رو داریم نقش رسانه ها در انتخابات ریاست جمهوری برای آگاهی بخشیدن به مردم بسیار تاثیرگذار و موثر است.

دبیر شورای وحدت نیروهای انقلاب استان ادامه داد: دشمن تلاش در یاس و ناامیدی مردم دارد که القا کند شرکت در انتخابات تأثیرگذار نیست، در تمامی دوره ها هم اینگونه بوده اکنون هم این روند ادامه دارد، در این راستا جریانات سیاسی، احزاب و نیروهای مرجع باید تمام هم و غم خود را برای تشویق به حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای و انتخاب اصلح داشته باشند.

وی اذعان کرد: قریب به دو ماه از تشکیل شورای وحدت در سیستان و بلوچستان به طور کامل می گذرد که در تمام شهرهای استان این شورا شکل گرفته، شورای وحدت یک شورای راهبردی است که اعضای احزاب و اقشار هستند زیرمجموعه آن حدود ۲۰ کمیته بوده و زیر مجموعه کمیته‌ها نیز نیروهای موثر هستند که شناسایی شده اند.

مشارکت حداکثری با هدف انتخاب دولت جوانِ انقلابی   

این مقام مسئول اظهار کرد: طبق آخرین آمار حدود هشت هزار نفر جزو سامانه وحدت ثبت نام کردند و اختلافی بین شورای نیروهای وحدت و ائتلاف وجود ندارد بلکه هم افزایی برای جریان انقلاب وجود دارد.

وی تصریح کرد: اکنون وارد فاز انتخابات ریاست جمهوری شده ایم و شورای وحدت و ائتلاف با همکاری سایر شخصیت ها و نیروهای مرجع و تأثیرگذار  شورای مشورتی را تشکیل داده‌اند، مسئول ستاد انتخابات مشخص و وارد کار انتخابات شده، منتظر شروع زمان تبلیغات انتخابات برای آغاز رسمی کار هستیم.

طاهری ادامه داد: یکی از مشکلات سال‌های اخیر که باعث نگرانی، ناراحتی و سرخوردگی مردم شده ناکارآمدی دولت در برخی بخش ها و بروز مشکلاتی همچون مشکلات اقتصادی و معیشتی است؛ راهکار رفع این مشکلات قهر با صندوق های رای نیست بلکه باید با مشارکت حداکثری در انتخابات سرنوشت را تغییر دهیم و طبق گفته رهبر معظم انقلاب یک دولت جوانِ انقلابی، مومن، متدین با شعار مبارزه با فساد روی کار بیاید.

مردم بی عدالتی در بدنه دولت را نمی پذیرند

وی اضافه کرد: مردم هر چیزی را تحمل می‌کنند اما آنچه غیر قابل تحمل است بی عدالتی است، متاسفانه در دولت وقت مشکلاتی رخ داد بعضی دست‌اندرکاران آلوده به مفاسد اقتصادی و بعضاً به عدالتی بودند که برای حل تمام این معضلات باید با انتخابی اصلح دولتی روی کار بیاید با شعار مبارزه با مفاسد اقتصادی، حل مشکلات معیشتی مردم و همچنین دولتی که به مسائل فرهنگی مردم توجه کند تا بتوانیم فرهنگ اصیل اسلامی را در کشور پیاده کنیم.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: هدف از دولت جوان انقلابی این نیست که جوان ها انتخاب شوند بلکه تفکر دولت مهم است که به مرور زمان نیز نیروهای جوان هم در بدنه دولت و دستگاه‌های اجتماعی به کارگیری شوند.

استقبال اهل سنت در انتخابات ریاست‌جمهوری از نیروهای انقلابی  

وی خاطر نشان کرد: اهل سنت در تشکیل شورای وحدت استقبال خوبی در سیستان و بلوچستان داشته و اکثرا نیروهای تحصیلکرده و معتمدین اهل سنت پای کار آمده، کمیته ها را تشکیل داده و بی صبرانه منتظر آغاز تبلیغات هستند.

وی ادامه داد: شورای وحدت از همان آغاز این لحظات تشکیل ضمن احترامی که به تمام کاندیداها دارد اما کاندید مورد نظر آیت الله رئیسی اعلام کرده است.

لازمه رسیدن به اهداف انقلاب جلوگیری از رانت‌خواری، بی‌عدالتی‌ها و فساد است

وی در خصوص شاخصه های انتخاب اصلح، گفت: مشکلاتی که در دولت وقت به وجود آمد خیلی از مسائل را برای مردم روشن کرد اگر امروز به آنها توجه می‌شد ما نباید دچار مشکلات می بودیم، هدف از تشکیل انقلاب اسلامی توجه به مستضعفین، نیروهای محروم و پیاده کردن اسلام ناب محمدی بود برای اجرای این سیاست های کلی حتماً باید دولتی برخواسته از توده مردم انتخاب شود که با دردمردم آشنا باشد، چرا که آدم‌های کاخ نشین نمی توانند برای قشر محروم و نیازمند جامعه برنامه‌ریزی و آنها را درک کنند.

دبیر شورای وحدت نیروهای انقلاب استان  خاطر نشان کرد: برای رسیدن به این اهداف مهم باید جلوی رانت‌خواری ها، حقوق های نجومی، بی‌عدالتی‌ها و فساد گرفته شود که لازمه معیارهای دولت مورد نظر این است که پاکدست، دارای روحیه مبارزه با فساد، اجرای عدالت در تمامی عرصه‌ها، به کارگیری نیروهای جوان تحصیل‌کرده، مومن، متخصص و متعهد باشد تا بتوانیم به این اهداف والای انقلاب دست یابیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۰۴۵


ارسال