شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مولوی عبداله حسن زهی گفت: باید با حضوری حداکثری در پای صندوق های رأی، مشتی محکم بر دهان یاوه گویان و دشمنان نظام بزنیم.
مولوی عبداله حسن زهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: یکی از اهداف دشمن عدم حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای است، در این راستا با اختلاف پراکنی و اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانه و ایجاد یاس و ناامیدی سعی در اجرای توطئه شوم خود دارد.

وی با بیان اینکه شرکت در انتخابات یعنی حمایت از اسلام، افزود: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران حکومتی اسلامی است همه ما وظیفه داریم از این امر صیانت کنیم، بر این اساس یکی از مراحل صیانت حمایت از انتخابات و حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای است.

این خطیب جمعه ادامه داد: از آنجایی که دشمنان در پی کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات هستند، ملت ما از هر قشر و مذهبی با حمایت از انتخابات مقبولیت جمهوری اسلامی را نشان خواهند داد.

وی اذعان کرد: بنده به عنوان عالم اهل سنت شرکت در انتخابات را واجب شرعی دانسته چرا که موضوع بر سر اسلام و کفر است، از آنجایی که استکبار جهانی به دنبال بی اهمیت جلوه دادن جمهوری اسلامی بوده حضور حداکثری مردم مشتی محکم بر دهان یاوه گویان و عاملی مهم در خنثی‌سازی نقشه شوم آنان است.

امام جمعه اهل سنت هامون در ادامه اضافه کرد: مهمترین گزینه های انتخاب فرد اصلح کاردانی، متعهد و متخصص بودن فرد است، شخصی که دلسوز انقلاب و آگاه به درد و مشکلات مردم باشد و فرصت طلب نباشد و بعد از منتخب شدن مردم را از یاد نبرد؛ بر این اساس وظیفه داریم فردی انتخاب کنیم که به مبانی انقلاب اسلامی ایران آگاه، معتقد و پایبند باشد.

وی با اشاره به فرامین گهربار رهبر انقلاب مبنی بر اینکه "هرگاه انتخاباتی در کشور برگزار شد دشمن در راس آن آمریکا این بحث ها وجنجال‌ها را راه می‌اندازد"، گفت: به واسطه همراهی و حمایت مردم از انقلاب و نظام، هر بار حضور وحدت آمیز و گسترده و پرشور آنان، تو دهنی محکمی به دشمنان آن زده است.

حسن زهی خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران دارای چهارچوب مردمی است و مردم در تمامی صحنه های آن حضور دارند و از منافع کشور دفاع می کنند.

وی اظهار کرد: امروز انتخابات ایران نسبت به تمام جهان آزادانه و با اختیار کامل مردم برگزار می‌شود و هیچگونه فشاری از سوی دولت وارد نیست، اما دشمن از هر راهی و با هرگونه ترفندی سعی در دروغگویی، دلسرد کردن و ناامیدی مردم دارد.
این خطیب جمعه افزود: انتخاباتی که در ایران برگزار می شود سالم‌ترین و طبق معیارهای متعارف بین المللی است و با مشارکت حداکثری مردم رقم می خورد.

امام جمعه اهل سنت هامون ادامه داد: بهتر از دموکراسی ایران در هیچ جای جهان نمی توان دید، بیان این مطلب بدان جهت است که در سایر کشورها به خصوص کشورهای عربی یک مُفتی یا مولوی به راحتی نمی تواند پشت تریبون سخنرانی کند اما امروز علما و روحانیون در ایران اسلامی، آزادانه هر مطلبی را از پشت تریبون ها اعلام کرده و این خود معیار آزادی جمهوری اسلامی ایران است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۰۴۹


ارسال