جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰
آن جا که هنر به مدد می آید؛
دعوت واژه ها برای حضور آگاهانه و مشارکت حداکثری/ وقتی انتخابات صحنه هنرنمایی هنرمندان واقعی می شود
 
هنرمند واقعی فردی است که با تکیه بر هنر خویش مردم را دعوت به اندیشه و تفکر و انتخاب اصلح کند، نه اینکه آن ها را برای رای دادن به فردی خاص تشویق کند در حالیکه خود نیز اطمینان کافی به توانایی ها و شایستگی های او ندارد.
به گزارش عصرهامون، انتخابات به اذعان بسیاری از مسئولان و کارشناسان عرصه وحدت و اتحاد میان اقوام و مذاهبی است که در ایران اسلامی سالیان سال در کنار هم زندگی می کنند.

این رقابت حساس و سرنوشت ساز در کنار شور و شوق انتخاباتی صحنه انسجام ملی است و بسیاری از مردم را در کنار یکدیگر جمع می کند تا برای سرنوشت خود بهترین تصمیم را بگیرند.

در این میان هنرمندان هم می توانند با حضور در جلسات مختلف و الهام از هنر و مهارت خود مردم را به حضور پرشور در انتخابات و مشارکت آگاهانه دعوت کنند.

در گذشته بارها و بارها بسیاری از هنرمندان و سلبریتی ها از کاندیداهای خاصی حمایت و مردم را برای رای دادن به فرد خاصی تشویق کردند، اما همین که فرد مذکور خواسته های آن ها را اجابت نکرد سلبریتی ها علیه وی بیانیه صادر و یا سخن هایی گفتند.

در این میان باید گفت هنرمند واقعی فردی است که با تکیه بر هنر خویش مردم را دعوت به اندیشه و تفکر و انتخاب اصلح کند، نه اینکه آن ها را برای رای دادن به فردی خاص تشویق کند در حالیکه خود نیز اطمینان کافی به توانایی ها و شایستگی های او ندارد.

بنابراین باید گفت بسیاری از سلبریتی ها که خود را الگوی جامعه می دانند بارها و بارها امتحان خود را در این زمینه پس دادند و مردم متوجه اشتباه آن ها شده اند.

لازم است از میان خیل عظیم هنرمندانی که با اصالت در رفتار و گفتار در میان آحاد جامعه زندگی می کنند الگوهایی برگزیده شوند که توانایی کافی در دعوت مردم به حضور در انتخابات، مشارکت آگاهانه و انتخاب فرد اصلح داشته باشند و بدین طریق جامعه را به سمت آرمان های انقلاب اسلامی حرکت دهند.

عبدالسلام بزرگزاده، نویسنده، شاعر و پژوهشگر سیستان و بلوچستان یکی از هنرمندانی است که در عرصه های حساس و بزنگاه های تاریخی به ایفای نقش پرداخته و آگاهی را در جامعه تزریق کرده است.

وی در مهم ترین رویداد امسال که همان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاست، با سرودن شعری مردم را به حور پرشور در انتخابات دعوت کرد و از آن ها خواست با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری انتخاب با بصیرت داشته باشند تا چشم دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی ایران از این انتخاب کور شود.

در زیر متن شعر وی آورده شده است:

با رای خود باید نوشت دفتر و این سرنوشت    
ن والقلم مایسطرون، سازیم وطن را خشت به خشت
بذر بصیرت انتخاب با چشم باز باید بکشت
با این قدم ها استوار ایران شود همچون بهشت
آسوده ایم در سایه ات، آقا امام نیک سرشت
رای من و تو هموطن خار است به چشم دون زشت
با این حضور و همدلی چشم جهان شد در شگفت
پیغام تو عبدالسلام (شاعر) گوش جهان را درگرفت

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۰۷۱


ارسال