چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹
سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
تسهیل ازدواج دانشجویی از آسیب های ناشی از تجرد جلوگیری می کند
 
حجت الاسلام غلامرضا نجفی گفت:راه اندازی مراکز مشاوره با منابع انسانی متعهد و توانمند در محیط های دانشجویی می تواند به تسهیل ازدواج های دانشجویی با تأکید بر همسان گزینی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از تجرد کمک شایانی کند.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام غلامرضا نجفی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان در نشست هم اندیشی مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دانشگاه های سیستان و بلوچستان و علوم پزشکی زاهدان که امروز در محل این معاونت برگزار شد، گفت: جایگاه دانشگاه و مراکز علمی-پژوهشی در حوزه تحولات اجتماعی و جامعه پذیری دینی بسیار رفیع است.

وی ادامه داد: متأسفانه بسیاری از هنجارهای اجتماعی به واسطه بروز آسیب های نوظهور و نقش و اثرگذاری فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، دستخوش تغییرات جدی شده و ضرورت دارد تا با اتخاذ تمهیدات روانشناسانه و تحلیل های اجتماعی، ریشه های پایبندی به ارزش های دینی و باورهایمقبول اجتماعی را تقویت کرد.

نجفی افزود: راه اندازی مراکز مشاوره با منابع انسانی متعهد و توانمند در محیط های دانشجویی می تواند به تسهیل ازدواج های دانشجویی با تأکید بر همسان گزینی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از تجرد کمک شایانی کند.
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان افزود: در این راستا تفاهم نامه همکاری مشترکی بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها منعقد شد و ضرورت دارد تا با توجه به چالش ها و تهدیدات اولویت دار استان، این تفاهم در استان نیز تعریف و اجرایی شود.

نجفی گفت: بافت جامعه دانشجویی استان، جوان و دستخوش تقابل با برخی از آسیب های اجتماعی است و سیاست های آموزشی و ترغیبی در قالب کارگاه های علمی و کاربردی و بهره گیری از اساتید دغدغه مند می تواند نسبت به پیشگیری از آسیب های اجتماعی شایع جوامع دانشجویی اثرگذار باشد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، ابلاغی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی یکی از مباحث و سرفصل های مدنظر مقام معظم رهبری است که طی نشست های گوناگون ابراز نارضایتی ایشان به استماع مسئولان و سیاستگذاران اجتماعی و فرهنگی رسیده شده است. وی اظهار کرد: ضرورت دارد تا با همگرایی دستگاه های متولی، شکاف های تصمیم گیری و راهبری مرتفع و نهادینه سازی ارزش های اجتماعی در این گروه تسریع شود.

نجفی ابراز امیدواری کرد؛ با توسعه آموزش های پیش از ازدواج و تجهیز ذهنی جوانان به مبانی حقوقی، روانشناسی ، مذهبی و اجتماعی، بخش اعظمی از رفتارهای نابهنجار اجتماعی اصلاح و رفتارهای مقبول دینی اشاعه یابد.
    
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۰۸۹


ارسال