شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۴
با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان صورت گرفت؛
بررسی جرائم و تخلفات انتخاباتی در حوزه تبلیغات
 
حجت الاسلام غلامرضا نجفی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان گفت: همه دستگاه های حاکمیتی این رسالت را بر عهده دارند تا با رویکرد مشارکت حداکثری، برگزارکننده انتخاباتی پرشور و عاری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تأثیرگذار باشند.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام غلامرضا نجفی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان در نشست توجیهی مدیران کل دستگاه های اجرایی استان که با رویکرد پیشگیری از بروز مصادیق جرائم و تخلفات انتخاباتی به ویژه در حوزه تبلیغات انتخاباتی در سالن اجتماعات استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد، گفت: انتخابات مظهر مردم سالاری دینی است.

وی ادامه داد: همه دستگاه های حاکمیتی این رسالت را بر عهده دارند تا با رویکرد مشارکت حداکثری، برگزارکننده انتخاباتی پرشور و عاری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تأثیرگذار باشند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان افزود: تبلیغات در ساعات اداری یا تبلیغات زودهنگام و خارج از مهلت مقرر و تعیین شده از سوی نامزدها در زمره شایع ترین جرائم و تخلفات انتخاباتی محسوب می شود.

نجفی گفت: باعنایت به مواد 62 تا 67 آئین نامه اجرایی قانون انتخابات شوراهای اسلامی مندرج در فصل پنجم، فعالیت انتخاباتی کارمندان در ساعات اداری یا استفاده از ظرفیت و امکانات حاکمیتی که جنبه رسمی و دولتی داشته یا بخشی از اعتبار آن توسط دولت تأمین می شود، مصداق جرم انتخاباتی است.

وی ادامه داد: علاوه بر این توجیه کارمندان دولت در خصوص مدیریت رفتار انتخاباتی با رویکرد اجتناب از نوشتن یا اظهار مطالب خلاف واقع یک ضرورت جدی است و توقع برآن است تا مدیران کل دستگاه های اجرایی در راستای ماده 92 قانون مدیریت خدمات کشوری سلامت رفتاری و اداری کارکنان تحت مدیریت خویش را مدنظر قرار دهند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان افزود: برخی از کارکنان در هیأت های اجرایی انتخابات پیش رو دارای مسئولیت هستند و باید به سرفصل های مندرج در ماده 70 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی اهتمام داشته و از بروز مصادیقی همچون تهدید و تطمیع یا دخالت در امر انتخابات با سمت مجعول و عدم رعایت بی طرفی و جانبداری توسط مجریان انتخابات یا اعضای هیأت نظارت جداً اهتمام داشت.

نجفی گفت: مشارکت ادارات کل در حوزه برگزاری مطلوب انتخابات باتوجه به اعلام نیاز ستاد اجرایی انتخابات و حرکت بر مدار قانون و منویات مقام معظم رهبری و تلاش برای تبدیل انگیزه های قدرت طلبانه به انجام خدمت به مردم و پرهیز از ادبیات برد-باخت از اهداف ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان در انتخابات پیش روست.

وی هشدار داد: تخریب شخصیت، تهمت، تحقیر و افشای اسرار مخفی نامزدها یا انتشار اطلاعات سری و محرمانه مرتبط با انتخابات از جرائم حائز اهمیت در حوزه انتخابات بوده و ضرورت اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه با رویکرد توجیهی و ارشادی در ادارات کل استان مقوله ای اجتناب ناپذیر است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۱۰۷


ارسال