شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۰
رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر عنوان کرد؛
واکسیناسیون عمومی، تنها راه مهار قطعی کرونا
 
محمد جهانگیری نژاد گفت: واکسیناسیون علیه بیماری کرونا مهم ترین ابزار برای کنترل همه گیری این بیماری به شمار می رود.
به گزارش عصرهامون محمد جهانگیری نژاد، رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: بهترین روش برای مبارزه با همه گیری کووید-۱۹ واکسیناسیون بوده و واکسن های کرونا با ایجاد پاسخ ایمنی در برابر ویروس به طور قابل توجهی باعث کاهش ریسک پیشرفت این بیماری و عواقب جدی ناشی از آن می شود.

وی افزود: واکسیناسیون باعث کاهش تعداد ناقلین بدون علامت می شود و مهم ترین ابزار برای کنترل همه گیری کووید-۱۹ به شمار می رود.

رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر تصریح کرد: تاخیر در واکسیناسیون احتمال ابتلای هر فرد به بیماری را در همه گیری کووید-۱۹ افزایش می دهد.

وی اضافه کرد: به اطلاع مردم عزیز حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر متولد 1330 به قبل ( گروه سنی 70 سال به بالا ) می رساند، دریافت نوبت واکسن کرونا مستلزم ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir خواهد بود و همه افراد ثبت نام شده به ترتیب سنی به صورت هوشمند نوبت دهی خواهند شد و محل و زمان دقیق واکسیناسیون به هر شخص از طریق پیامک اعلام می شود.،

جهانگیری نژاد خاطرنشان کرد: حضور افراد در مراکز واکسیناسیون فقط براساس پیامک نوبت دهی بوده و افرادی که بدون نوبت مراجعه می کنند، پذیرش نخواهند شد.
<‌‌‌br/> انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۱۵۲


ارسال