سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۸
سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری کل سیستان و بلوچستان:
استفاده از امکانات دولتی به نفع یا ضرر نامزدی خاص تخلف انتخاباتی است/ سامانه ۳۱۷۲ آماده دریافت گزارش های مردمی
 
حجت الاسلام غلامرضا نجفی گفت: دستگاه قضایی بدون اغماض به جرائم و تخلفات انتخاباتی رسیدگی می کند، به ویژه اگر مشخص شود مدیرانی احیانا از امکانات دولتی استان به نفع یا ضرر نامزدی خاص استفاده کنند این برخورد جدی، قانونی و بصری انجام خواهد شد.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام غلامرضا نجفی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی که امروز با حضور اعضا در سالن جلسات شهید بهشتی دادگستری کل استان برگزار شد گفت: در این جلسه پایش و رصد فعالیت های انتخاباتی مورد بررسی قرار گرفت و اخبار و اطلاعات از نقاط مختلف استان مطرح شد.

وی ادامه داد: همچنین بر اینکه مدیران و مردم ما نسبت به مصادیق وقوع تخلفات و جرائم اطلاع کافی داشته باشند نیز تاکید شد که این ستاد تاکنون اقداماتی برای ارتقا آگاهی مدیران و مردم انجام داده است.

این مقام قضایی تصریح کرد: مقرر شد چنانچه در آینده که شاهد افزایش فعالیت های انتخاباتی هستیم اگر مدیری بخواهد از امکانات دولتی به نفع یا ضرر نامزد دیگری به صورت عمدی و سهوی استفاده کند با وی برخورد جدی و سریع صورت گیرد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان عنوان کرد: گاهی گزارشاتی به این ستاد واصل شده است که بررسی صحت و سقم این موضوع از سوی مراجع مختلف در حال انجام است، به محض اینکه عینیت این مصادیق تحقق یافت برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

نجفی تصریح کرد: دستگاه قضایی بدون اغماض به جرائم و تخلفات انتخاباتی رسیدگی می کند، به ویژه اگر مشخص شود مدیرانی احیانا از امکانات دولتی استان به نفع یا ضرر نامزدی خاص استفاده کنند این برخورد جدی، قانونی و بصری انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه تصمیمات دیگری هم گرفته شد که همه اعضا مکلف شدند با توجه به اینکه زمینه انتخابات در آینده نزدیک فراهم می شود همه نسبت به انجام شرح وظایف خود و انعکاس اخبار و اطلاعات به موقع و بدون فوت وقت به مراجع قانونی اقدام کنند.

این مقام قضایی بیان کرد: سامانه ۳۱۷۲ در این زمینه برای گزارش های مردمی از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به صورت ۲۴ ساعته در نظر گرفته شده است که مطابق مصوبات همین ستاد است و اطلاعات از همین سامانه دریافت و به مراجع قضایی با فوریت امر منتقل که اگر جرمی تحقق یافته باشد پیگیری می شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۱۶۰


ارسال