سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۹
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر؛
ظرفیت بیمارستان‌ها کامل شده، وضعیت فاجعه است/رعایت پروتکل های بهداشتی تنها راه پیشگیری از عواقب تلخ کرونا
 
کامران کردی گفت: با تکمیل شدن ظرفیت 100درصدی بخش کرونا در بیمارستان های ایرانشهر و چابهار وضعیت این 2 شهرستان نسبت به سایر نقاط جنوب سیستان وبلوچستان بحرانی تر شده است.
به گزارش عصرهامون کامران کردی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: وضعیت اپیدمی کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان قرمز شده است و در حال حاضر با یک بحران شدید مواجه هستیم.

وی با اشاره به وخیم شدن اوضاع شیوع کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر,، افزود: تشدید شرایط فعلی اپیدمی این بیماری در این مناطقه عواقب جبران ناپذیری را به همراه دارد و قطعا حوادث تلخ تری برای مردم بروز خواهد کرد.

کردی تصریح کرد: آمار مبتلایان کرونا نسبت به هفته قبل 150 درصد افزایش یافته و ظرفیت تخت بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر رو به تکمیل شدن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: با تکمیل شدن ظرفیت 100درصدی بخش کرونا در بیمارستان های ایرانشهر و چابهار وضعیت این 2 شهرستان نسبت به سایر نقاط جنوب سیستان وبلوچستان بحرانی تر بوده و در حال حاضر با مشکل بستری بیماران در بیمارستان مواجه هستیم و تنها راه پیشگیری از وضعیت فعلی همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی خاطر نشان کرد: موثرترین راه جلوگیری از بیماری کرونا و حفظ سلامت مردم، همکاری با دستگاه سلامت در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

این مقام مسئول اضافه کرد: عدم توجه مردم در رعایت مسائل و پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، عدم تجمع در اماکن عمومی، عدم برگزاری مراسمات عروسی و عزا باعث بروز چنین شرایطی شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۲۰۷


ارسال