چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ,29 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶
سخنگوی ستاد گذر از پیک تابستان ۱۴۰۰ سیستان و بلوچستان:
برق ۳ دستگاه پر مصرف سیستان و بلوچستان قطع شد/ برخورد قاطع با پرمصرف ها در دستور کار
 
مجید رضوانی گفت: در راستای برخورد با ادارات پر مصرف در سیستان و بلوچستان، هفته گذشته برق سه دستگاه پرمصرف استان قطع شد.
مجید رضوانی، سرپرست روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان و سخنگوی ستاد گذر از پیک تابستان ۱۴۰۰  استان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در راستای برخورد با ادارات پر مصرف در سیستان و بلوچستان، هفته گذشته برق سه دستگاه پرمصرف استان قطع شد.

وی ادامه داد: با توجه به بروز تنش آبی ناشی از خشکسالی‌های اخیر و کاهش توان تولید نیروگاه‌های برق ‌آبی کشور و در راستای طرح‌های متعدد در حال اجرا به منظور افزایش بهره‌ وری انرژی و جلوگیری از خاموشی‌های احتمالی مقرر شد با تشکیل گروه‌های ارزیابی با رصد و بررسی مصرف برق ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان، با اداراتی که همکاری لازم را در مدیریت بار شبکه توزیع برق سیستان و بلوچستان ندارند، برخورد قانونی می شود.

سرپرست روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان عنوان کرد: بر این اساس شرکت گاز، ادارات کل ثبت احوال و بهزیستی سیستان و بلوچستان به دلیل پرمصرفی مشمول قطعی برق شدند.

رضوانی تصریح کرد: شرکت گاز سیستان و بلوچستان به مدت ۲۴ ساعت مشمول قطعی برق شد، زیرا ۲ تخلف هم داشت، علاوه بر اینکه ساعت کاری خود را اصلاح نکرده بود و کماکان تا ۱۵ بعداز ظهر مشغول به کار بود، برق مصرفی خود را هم به میزان 50 درصد کاهش نداده بود.

سرپرست روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان بیان کرد: ادارات کل ثبت احوال و بهزیستی استان با توجه به تعهدی که برای کاهش مصرف خود دادند برق برای آن ها دوباره وصل شد و روز بعد هم کارشناس آموزش مدیریت مصرف برق در این ادارات حضور یافت تا آموزش های لازم برای کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق داده شود.

وی عنوان کرد: صنعت برق کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق سیستم های سرمایشی در ساعت اداری و محدود شدن مصرف تا سقف ۱۰ درصد بعد از ساعت اداری را از طریق شرکت توانیر و با مسئولیت مدیران عامل شرکت های توزیع، با قطعیت بالا، پایش و کنترل می کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۲۱۶


ارسال