شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ,31 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶
مدیر صندوق کارآفرینی امید خبر داد؛
پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به بانوان سوزن دوز سیستان و بلوچستان
 
ادریس دینارزهی گفت: ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات از سال ۹۷ تا ۹۹، به بانوان سوزن دوز سیستان و بلوچستان پرداخت شده است.
ادریس دینارزهی، مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد:  صندوق کارآفرینی امید در چند سال اخیر حمایت از هنر سوزن دوزی را در برنامه های اصلی خود قرار داده، به طوری که از سال 97 تاکنون بیش از 25 میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد چهاردرصد به بانوان سوزن دوز این استان اعطا شده است.

وی با اشاره به این که در همین راستا یک کارگاه سوزن دوزی در شهرستان فنوج با حمایت صندوق کارآفرینی امید و بنیاد برکت رونق گرفته است، اظهار کرد: در این کارگاه بزرگ، سه بانوی کارآفرین سوزن دوز، هر کدام به صورت جداگانه به همراه کارکنان خود، مشغول به فعالیت هستند.

دینارزهی افزود: هر کدام از این بانوان با دریافت تسهیلات از محل تفاهم نامه این صندوق با بنیاد برکت به میزان 20 تا 40 میلیون تومان، توانستند کار خود را رونق ببخشند و کار را از خانه به کارگاه منتقل کنند.
 

وی با بیان اینکه در این کارگاه علاوه بر دوخت لباس های بومی و سوزن دوزی محلی، دیگر پوشاک بانوان همچون مانتو، پوشاک مدارس، چادر و... هم دوخته می شود، ادامه داد: با توجه به بازار پسندی محصولات این کارگاه، بازار فروش علاوه بر فنوج، در دیگر شهرستان های استان هم برای این بانوان کارافرین فراهم شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان با تاکید بر حمایت ویژه صندوق از هنر سوزن دوزی گفت: هر یک از این کارآفرینان، بین 10 تا 20 کارآموز سوزن دوز هم دارند که می توانند پس از فراگیری کامل این هنر ارزشمند، کار خود را به صورت جداگانه آغاز کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۲۲۵


ارسال