چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ,16 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۱
گران ترین تمبرهای پستی جهان + عکس
 
تمبرها در کنار استفاده هایی که در پست مرسولات دارند به یکی از اشیایی تبدیل شده اند که علاقه مندان حاضرند برای داشتن آن ها پول بپردازند.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تمبر‌های پستی یکی از نماد‌های تاریخ در دوره‌های خاص یا برای برخی وقایع خاص هستند و بسیاری از مجموعه داران تمبر پستی را جمع می‌کنند و ترجیح می‌دهند آن‌ها را به عنوان خاطره‌ای از دوره‌ای خاص یا حوادث نگهداری و جمع آوری کنند. یکی از مزایای جمع آوری تمبر‌های پستی این است که آن‌ها یکی از مشهورترین هویت‌های تاریخی و ملی در جهان هستند. تمبر‌هایی وجود دارد که ارزش آن ممکن است از میلیون‌ها دلار فراتر رود.

در ادامه گران‌ترین تمبرهای پستی در جهان را مشاهده می‌کنید:
تمبر Black Penny Black
گران ترین تمبرهای پستی جهان + عکس
یکی از مهم‌ترین خصوصیاتی که شکل این تمبر را متمایز می‌کند این است که تصویر چهره ملکه ویکتوریا، ملکه انگلیس را در خود دارد. تمبر در همان سال از بازار خارج شد، زیرا ساخت آن دشوار بود و رنگ سیاه در پس زمینه تمبر چاپ می‌شد، به همین دلیل این تمبر نادر است و در موزه پستی کشور انگلیس نگهداری می‌شود.
تمبر Basel Dove
گران ترین تمبرهای پستی جهان + عکس
قیمت این تمبر بیست هزار دلار است و اولین بار در سال ۱۸۴۵ صادر شد و همچنین اولین تمبر سه رنگ در جهان است که تصویر کبوتری که نامه‌ای را در منقار خود حمل می‌کند روی آن چاپ شده است. حدود چهل و دو هزار قطعه از این تمبر چاپ شده و این تمبر در سال ۱۸۵۴ از بازار خارج شد.
تمبر The Whole Country is Red
گران ترین تمبرهای پستی جهان + عکس
قیمت این تمبر پنجاه هزار دلار آمریکا است و در سال ۱۹۶۸، در جریان انقلاب فرهنگی چین صادر شده و نقشه چین را با رنگ قرمز نشان می‌دهد. این تمبر حاوی تصویری از کشاورزان، کارگران و سربازان است که یک کتاب قرمز حمل می‌کنند. اولین بار که این تمبر چاپ شد نقشه تایوان در تصویر سفید رنگ بود نه قرمز، پس از کمی دقت طراحان این اشتباه را کشف کردند و تمبر‌ها به سرعت از بازار جمع شدند و این تنها نمونه از این تمبر است.
تمبر Tyrian Plum
گران ترین تمبرهای پستی جهان + عکس
قیمت این تمبر حدود صد هزار دلار آمریکا است و در سال ۱۹۱۰ صادر شده است. این تمبر بریتانیایی است و به عنوان جایگزینی برای تمبر صادر شده که در آن زمان فقط دو رنگ داشت و دارای یک تصویری از شاه ادوارد پنجم است، این پادشاه پس از چاپ بیست و چهار میلیون نسخه‌ای این تمبر آن‌ها را جمع آوری و از بین برد و تعداد اندکی از آن‌ها باقی ماند.
تمبر Black Empress 12
گران ترین تمبرهای پستی جهان + عکس
قیمت این تمبر حدود پانصد هزار دلار آمریکا است و در سال ۱۸۵۱ صادر شده و در مقابل تمبر‌هایی بود که نمای سر ملکه روی آن از طرف نمایان است، اما تصویر چاپ شده روی آن از چهره ملکه توسط آلفرد ادوارد چالون کشیده شد. نقاش تمبر را به نام Salone نامید. حدود پنجاه هزار نسخه از این تمبر چاپ شد که فقط چند نسخه از آن‌ها فروخته شد و مقادیری که فروخته نشده بود در سال ۱۸۵۷ کشف و نابود شد و فقط صد تمبر باقی ماند.
تمبر Benjamin Franklin
گران ترین تمبرهای پستی جهان + عکس
قیمت این تمبر ۹۳۵ هزار دلار آمریکا است. بنجامین فرانکلین یکی از بنیانگذاران ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۷۹۰ درگذشت و تمبر پستی دارای تصویر فرانکلین مرتبط با جنگ داخلی است و یکی از نادرترین تمبر‌های آمریکا است.
تمبر Inverted Jenny
گران ترین تمبرهای پستی جهان + عکس
قیمت این تمبر ۹۷۷ هزار و ۵۰۰ دلار است و اولین بار در سال ۱۹۱۸ چاپ شده و آمریکایی است. این تمبر به دلیل اشتباه در چاپ به این اسم نامگذاری شده و همین نام آن را به یکی از نادرترین تمبر‌های جهان تبدیل کرده که فقط صد قطعه از آن در حال حاضر موجود است.
تمبر Treskilling Yellow
گران ترین تمبرهای پستی جهان + عکس
قیمت این تمبر سه میلیون دلار آمریکا است که در سال ۱۸۵۵ میلادی صادر شد و به عنوان تمبر پستی معمولی مورد استفاده قرار گرفت، اما پس از مدتی کمیاب شد و پس از آن نیز قیمتش افزایش یافت. چیزی که این تمبر را خاص می‌کند مخلوط شدن رنگ‌ها در هنگام چاپ است.
تمبر Mauritius ‘Post Office
گران ترین تمبرهای پستی جهان + عکس
این تمبر با قیمت چهار میلیون دلار، در سال ۱۸۴۷ و زمانی که موریس مستعمره انگلیس بود، صادر شد. دولت انگلیس دو رنگ تمبر، نارنجی و آبی را صادر کرد. این تمبر در سال ۱۸۶۴ بسیار مورد توجه قرار گرفت و فقط ۲۶ قطعه از آن باقی مانده است.
تمبر The British Guiana 1 Cent Magenta
گران ترین تمبرهای پستی جهان + عکس
این تمبر با قیمت نه و نیم میلیون دلار در سال ۲۰۱۴ در Sotheby's فروخته و اولین بار در سال ۱۸۵۶ به بازار عرضه شد.
گزارش از مائده زمان فشمی
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۳۵۷


ارسال